• Duch i Ogień

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. II Niedzielę Adwentu obchodzimy w Kościele w Polsce jako Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Dlatego też po mszach zbieramy datki do puszek by wesprzeć „Kościół na Wschodzie".

2. Szkolne Koło Caritas, działające przy Szkole Podstawowej nr 1, organizuje dziś dobroczynny kiermasz świąteczny i zaprasza do nabycia własnoręcznie wykonanych kartek i ozdób świątecznych. Zebrane fundusze będą ofiarowane rodzinom ubogim.

3. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii dziś o godz. 12.00 w auli.

4. Spotkanie organizacyjne uczestników parafialnej zabawy sylwestrowej w czwartek o 19.00 w auli;

5. RORATY od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Po roratach zapraszamy wszystkich do klubu na gorące kakao i drożdżówkę.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś I Niedziela Adwentu – rozpoczynamy nowy rok liturgiczny 12018/2019, który będziemy przeżywali pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. W ciągu tego roku duszpasterskiego chcemy się skupić na misji apostolskiej wszystkich ochrzczonych i bierzmowanych. Kiedy apostołowie wyszli z wieczernika po otrzymaniu Ducha Świętego to poszli pełnić misję i każdy katolik, każdy chrześcijanin, ma również misję do spełnienia, bo jest napełniony Duchem Świętym.

2. Rozpoczynamy dziś parafialne rekolekcje adwentowe. Potrwają one do środy. Prowadzić je będzie o. Krzysztof Kowalski, paulin misjonarz i rekolekcjonista z klasztoru w Toruniu.
 Spotkania rekolekcyjne: od poniedziałku do środy – o godz. 8.30 i 18.30
 Spowiedź: od poniedziałku do środy: od 8.00 – 9.00 oraz 18.00 – 19.00
 W czasie rekolekcji nie będzie Mszy roratniej o 6.30. oraz o godz. 7.30

3. We wtorek (I wtorek miesiąca) Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na różaniec do 7 Boleści Matki Bożej, o godz. 17.25 i na Eucharystię wieczorną w intencjach ADŚ.

4. Modlitwy do św. Jana Neumana, orędownika  osób chorych na choroby nowotworowe w środę (jak w każdy 5 dzień miesiąca) po wieczornej Mszy. Na stoisku z książkami i w zakrystii można nabyć chusteczki – relikwie z modlitwą za chorych na choroby nowotworowe.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy dziś uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To ostatnia niedziela w roku liturgicznym.

2. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu, rozpoczniemy nowy rok liturgiczny. Jednocześnie w naszej parafii rozpoczną się parafialne rekolekcje adwentowe. Już teraz proszę o zorganizowanie i zarezerwowanie sobie czasu wolnego.

3. Nabożeństwa wypominkowe:
- w niedzielę - o godz. 17.30
- w dni powszednie – o godz. 18.00;

 Wypominki za zmarłych kolejarzy i wieczorna Msza św. w intencji Kolejarzy, w poniedziałek, z racji przypadającego dzień wcześniej święta patronalnego.

 Ostatnie wypominki w piątek i Msza św. za wypominanych w ciągu tygodnia

 W środę o godz. 18:00 w kościele mariackim zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych Pracowników szczecineckiej Służby Zdrowia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Z inicjatywy papieża Franciszka przeżywamy dziś w Kościele II Światowy Dzień Ubogich. Dzień ten ma nas uwrażliwić i zmobilizować do okazywania czynnej miłości ubogim. My, jako parafia, włączamy się w rożne akcje Caritas: zbieramy żywność w ramach akcji: Tak pomagam, czy Wigilijne Dzieło Pomocy dzieciom – poprzez sprzedaż świec adwentowych. Dziś po mszach młodzież ze Szkolnego Koła Caritas rozprowadza zapałki, by zbrać do puszki datki na opał, w ramach Akcji Zapałka nie ogrzeje.

2. W parafiach prowadzonych przez redemptorystów dzisiejsza niedziela to Niedziela Wspierania Redemptorystowskiego Powołania Misyjnego.
Zachęcamy Was do włączenia się w Różańcowe Dzieło Wspierania Powołań Redemptorystowskich. Odpowiednie deklarację można nabyć po mszy przed kościołem lub w zakrystii.

3. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy, m.in..:
- w środę – wspomnienie Ofiarowania Najśw. Maryi Panny;
- w czwartek – wspomnienie św. Cecylii, patronki chórzystów, organistów i muzyki kościelnej.
W tym roku nasz parafialny chór obchodzi jubileusz 60-lecia swego istnienia. Dlatego serdecznie zapraszamy na Msze dziękczynną o godz. 18.30, by podziękować Bogu za dobro, które się dokonało w naszej parafii.
W modlitwach pamiętajmy o wszystkich zaangażowanych w piękno śpiewu liturgicznego.