Ogólnopolskie Spotkanie Formacyjne Kolejarzy Polskich w Szczecinku.

W dniach 27 – 29.09.2013 w Szczecinku w naszej parafii odbyło się Ogólnopolskie Spotkanie Formacyjne Kolejarzy Polskich. Takie spotkania odbywają się co roku w miejscach, gdzie prężnie działają duszpasterstwa kolejarzy i Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich. Po raz pierwszy takie wydarzenie odbyło się w Szczecinku.

W tym roku spotkanie to było przeżywane pod hasłem: Wypełniamy nauczanie Bł. Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka – papieży naszych czasów. Uczestniczyło w tym spotkaniu ponad 100 osób z całej Polski oraz z Białorusi, również z naszej parafii z Grodna. Głównym prowadzącym był ks. Ryszard Marciniak SAC – Krajowy Moderator Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich oraz O. Leszek Zabdyr CSsR – miejscowy duszpasterz kolejarzy, O. Arkadiusz Sojka – proboszcz parafii Ducha Świętego jaki i  Zarząd KSKP pod przewodnictwem Prezesa Józefa Dąbrowskiego. Oprócz wspólnych Eucharystii, nabożeństwa drogi krzyżowej, były prace w grupach oraz wspólne dyskusje. Był też czas na przejażdżkę statkiem po Jeziorze Trzesiecko.

Spotkanie to zakończyło się w niedzielę 29.09.2013 uroczystą Eucharystią w naszym kościele Ducha Świętego, pod przewodnictwem ks. Ryszarda Marciniaka SAC, który wygłosił okolicznościowe kazanie oraz ks. Tadeusza Kanthaka proboszcza parafii św. Józefa Rzemieślnika w Koszalinie, O. Arkadiusza Sojki CSsR i O. Leszka Zabdyra CSsR.

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij na zdjęcie startowe.