• Duch i Ogień

I KOMUNIA ŚWIĘTA

Pierwsza Komunia Święta jest dla dziecka i jego rodziców niezwykłą okazją, aby doświadczyć w swoim życiu dotknięcia żywej miłości Boga. Podobnie jak codzienny pokarm daje siłę do wzrostu fizycznego i intelektualnego, tak Eucharystia ogarnia swoją mocą całego człowieka, aby mógł stawiać czoło wszelkiemu złu, codziennym trudnościom, kształtując przy tym równocześnie miłość, która jest zadaniem każdego, kto pragnie na zawsze zjednoczyć się z Jezusem Chrystusem.

W naszej parafii przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej rozpoczyna się na początku września każdego roku. W ogłoszeniach parafialnych znajdzie się informacja o terminie spotkania organizacyjnego dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Na tymże spotkaniu rodzice otrzymują do wypełnienia deklaracje na których zapisane są wymagania stawiane im oraz dzieciom w czasie formacji. Rodzice zobowiązują się wypełnienia następujących warunków:

• W każdą niedzielę i święta nakazane przez Kościół uczestniczyć z dzieckiem we Mszy Świętej;

• Pomagać dziecku w przyswojeniu sobie obowiązującego materiału z Katechizmu;

• Systematycznie brać udział w spotkaniach wyznaczonych przez osobę odpowiedzialną za przygotowanie do Pierwszej Komunii;

• W miarę możliwości uczestniczyć z dzieckiem w nabożeństwach różańcowych (październik), roratach (Adwent), Drodze Krzyżowej (Wielki Post), nabożeństwach majowych (maj);

• Wspierać dziecko modlitwą i dobrym przykładem życia;

• Współpracować z osobami prowadzącymi w szkole i parafii przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej;

• W przypadku gdy dziecko było ochrzczone na terenie innej parafii, w terminie wyznaczonym przez osobę odpowiedzialną za przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej dostarczyć świadectwo chrztu (Ad Sacra);

Termin Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii przypada na II sobotę maja.