XXV Niedziela zwykła – 24.09.2017r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. W czwartek, w liturgii wspominamy św. Wacława; jest to dzień imienin o. Wacława Zyskowskiego, którego polecamy Waszym modlitwom;
  1. Zapraszamy na katechezy neokatechumenalne dla dorosłych i młodzieży, które będą się odbywały w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00 w kościele; pierwsze spotkanie - w poniedziałek, 25.09. – o godz. 19.00
  1. Nabożeństwo do św. Moniki w środę, o godz. 18.00.
  1. Zachęcamy do korzystania z darmowych porad prawnych w każdą ostatnią środę miesiąca od godz. 17.00 do 18.00 (w tym miesiącu: 27.09.)
  1. Spotkanie parafialnego zespołu synodalnego w czwartek, 28.09 o godz. 19.00 w sali kolejarzy.
  1. W czwartek, od otwarcia wystawy "Przestrzeń Boga według Jerzego Nowosielskiego" w Muzeum Regionalnym w Szczecinku rozpoczynają się w naszym mieście kolejne Dni Kultury Chrześcijańskiej. W ciągu miesiąca będziemy mieli okazję  do wysłuchania  dwóch koncertów, w tym  koncertu Antoniny Krzysztoń w naszym kościele i zespołu Maleo Reggae Rockers w kinie. Ponadto będzie można obejrzeć ciekawe filmy i spotkać się z interesującymi  ludźmi kultury. Szczegółowy program na plakatach i ulotkach, które są wystawione na stolikach (do zabrania).
  1. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 9.00.
  1. Za tydzień taca tzw. budowlana.
  1. W sobotę, 7 października, odbędzie się ogólnopolska wspólna akacja „Różaniec do Granic”. Tego dnia Polacy wyjdą na granice naszej Ojczyzny, by modlić się
    i powierzyć swoje życie Maryi.

Z tej okazji organizujemy pielgrzymkę do Mielna, by uczestniczyć w tej modlitwie. Zapisy w kancelarii i u  pani Moniki Arendacz; cena 25 zł

Szczegóły w komunikacie Ks. Biskupa Edwarda Dajczaka – osobna kartka.

1. Biskup Edward Dajczak otrzymał odpowiedź na list informujący papieża Franciszka o II Synodzie Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Ojciec Święty zapewnia nas o modlitwie w intencjach synodu oraz udziela apostolskiego błogosławieństwa uczestnikom prac synodalnych, wśród nich również członkom parafialnych zespołów synodalnych, i całej wspólnocie ludu Bożego naszej diecezji.
  1. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności naszego parafianina:

- śp. Zofię Stelmaszyńską, zam. ul. Kamienna, przeżyła 95 lat

Życzymy Wam, Drodzy Parafianie,