XXVI Niedziela zwykła – 1.10.2017r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. „Umrzeć z nadziei” – pod takim hasałem rozpoczyna się dziś tydzień modlitw za uchodźców; to odpowiedź na apel Papieża Franciszka, by modlić się za tych, którzy zginęli podczas próby wydostania się z miejsc ogarniętych wojną.
  1. Dziś swoje imieniny obchodzi s. Terezjana, nasza organistka. Drogą solenizantkę polecamy Waszej pamięci modlitewnej.
  1. Msza święta dla kolejarzy we  wtorek o godz. 17.00 w Wieczerniku.
  1. W tym tygodniu przypada również pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  • w piątek:

odwiedzimy chorych – od godz. 9.00

-  od godz. 16.30 spowiedź dzieci i o 17.00 różaniec

– spowiedź dla wszystkich – od godz. 18.00;

• w sobotę – Msza wynagradzająca o godz. 7:30, modlitwa różańcowa o g. 18.00
  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w poniedziałek - Aniołów Stróżów,

- w środę -  rocznica poświęcenia naszego kościoła i św. Franciszka z Asyżu,

- w piątek - św. Faustynę Kowalską,

- w sobotę - Najświętszą Maryję Pannę Różańcową.

1. W sobotę, 7 października, we wspomnienie MB Różańcowej odbędzie się ogólnopolska modlitwa „Różaniec do Granic”. O godz. 14.00 wierni zgromadzeni w „strefach modlitwy” na granicy RP odmówią różaniec za cały świat,  za polskie rodziny oraz pokój w naszym kraju i na całym świecie

Wyjazd pielgrzymów do Mielna – o godz. 8.30 sprzed kościoła od ul. Klasztornej, wyjazd z Mielna ok. godz. 16.00.

1. Za tydzień, w niedzielę, na mszy o godz. 11.00 poświecimy różańce, a po Mszy   spotkanie rodziców dzieci komunijnych.
  1. Nabożeństwa różańcowe:

- dla dzieci - od poniedziałku do piątku o godz. 17.00

- dla młodzieży i dorosłych - codziennie o godz. 18.00

- w niedziele – dla wszystkich o godz. 17.30.

Prosimy grupy parafialne o przewodniczenie tej modlitwie (grafik jest umieszczony w gablotce).

1. Katechezy neokatechumenalne dla dorosłych i młodzieży, które odbywają się w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00 w kościele;
  1. Dzisiejsza taca, tzw. budowlana.
  1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XVII Dzień Papieski. Biskupi, w specjalnym liście proszą m.in. o wsparcie finansowe Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która otacza opieką uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin. Puszka na ten cel – za tydzień po mszach.
  1. Za tydzień po Mszach św. będzie możliwość złożenia podpisu pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych, nienarodzonych dzieci. Podpisać się może każdy, kto ukończył 18 rok życia, potrzebny jest numer PESEL.
  1. Na stoisku z książkami do nabycia nowy numer miesięcznika „W Naszej Rodzinie” z książkami „Moc Różańca Świętego – cena 12.80 i kalendarze diecezjalne na 2018 rok, ofiara 10 zł.

Życzymy Wam, Drodzy Parafianie,
błogosławionej niedzieli,