XXVII niedziela zwykła - 8.10.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś obchodzimy XVII Dzień Papieski. Po Mszach zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która otacza opieką uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin.

2. Dziś także, po Mszach można  złożyć podpis pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych, nienarodzonych dzieci. Podpisać się może każdy, kto ukończył 18 rok życia, potrzebny jest numer PESEL.

3. Zachęcamy do modlitwy różańcowej, w 100 lecie objawień Matki Bożej w Fatimie: Nabożeństwa różańcowe:

- dla dzieci - od poniedziałku do piątku o godz. 17.00
- dla młodzieży i dorosłych - codziennie o godz. 18.00
- w niedziele – dla wszystkich o godz. 17.30.

Prosimy grupy parafialne o przewodniczenie tej modlitwie (grafik jest umieszczony w gablotce).

4. Przyjmujemy zapisy kandydatów do bierzmowania (uczniów II klasy gimnazjum); Kandydat winien się zgłosić wraz ze swoim rodzicem lub opiekunem prawnym w kancelarii parafialnej, w godzinach popołudniowych w ciągu trzech tygodni, tj. do piątku, 27 października.

5. W tym tygodniu swoje spotkani a na młodzież przygotowująca się do bierzmowanych z II roku przygotowania. (uczniowie III kl. gimnazjum). Grafik spotkań jest umieszczony w gablocie i na stronie internetowej.

6. Katechezy neokatechumenalne dla dorosłych i młodzieży, które odbywają
się w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00 w kościele;

7. W piątek, 13 października, o godz. 19.00 ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie i procesja ulicami naszej parafii. Z tego powodu nie będzie różańca
dla dzieci o godz. 17.00 i dla dorosłych o godz. 18.00.

8. W sobotę, 14 października odbędzie się zbiorowy pochówek dzieci utraconych (tzn. dzieci, które urodziły się martwe w wyniku poronień). Rodzice mają prawo do pochowania ciał swoich dzieci bez względu na czas trwania ciąży. W przypadku, gdy rodzice, z różnych przyczyn, nie podejmują się pochowania dziecka obowiązek ten spoczywa na władzach samorządowych. Msza św. w intencji rodziców po stracie dziecka będzie sprawowana o godz. 12.00 w kościele Mariackim; A o godz. 13.00 rozpoczną się uroczystości pogrzebowe w kaplicy cmentarnej.

9. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej zapraszamy Nauczycieli i Pracowników Oświaty w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 16.00, a po niej na spotkanie przy ciastku i kawie w klubie parafialnym.

10. Spotkanie rodziców dzieci, które w maju tego roku przystąpiły do I Komunii za tydzień o godz. 12.00 w auli.

11. W przyszłą niedzielę w Kinie „Wolność” o godz. 14.00 odbędzie się premiera filmu „Dwie Korony” nt. życia ojca Maksymiliana Kolbego; po projekcji spotkanie z reżyserem Michałem Kondratem i aktorami.
12. 22 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska "Dementia" zaprasza dzieci z klas 1-3 na zbiórkę harcerską, w niedzielę, 15 października po Mszy dla dzieci. Zbiórka przed kościołem.

Życzymy Wam, Drodzy Parafianie,
błogosławionej niedzieli,