OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który potrwa do 29 lutego br. Naszą modlitwą obejmujemy osoby uzależnione i ich rodziny, a także wszystkich trwających w abstynencji i trzeźwości w ruchu AA. Modlitwa jest konieczna, gdyż z najnowszych statystyk, wynika, że w Polsce liczba osób uzależnionych sięga około miliona, natomiast 4 miliony nadużywają alkoholu, spożywając go w sposób ryzykowny. Problem polega na tym, że wiele osób uzależnionych nie dostrzega problemu nadmiernego picia, lub nie przyznaje się do alkoholizmu. Prymas, Stefan Wyszyński często przestrzegał, że albo Polska będzie trzeźwa, albo jej wcale nie będzie.
 1. Dziś, po mszach, zbiórka do puszek na pokrycie kosztów ogrzewania;
 1. W środę - Popielec, który rozpoczyna Wielki Post. Msze św. w tym dniu o godzinie: 30; 7.30; 9.00, 17.00 i 18.30;

  Tego dnia katolików powyżej 14 roku życia obowiązuje POST ŚCISŁY, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych; ponadto osoby miedzy 18 a 60 rokiem życia – spożywają jeden posiłek do syta i dwa skromne.

  POST ŚCISŁY obowiązuje również w Wielki Piątek;

  natomiast we wszystkie piątki w roku obowiązuje post jakościowy
  (czyli: w piątki nie spożywamy pokarmów mięsnych);

  W Wielkim Poście obowiązuje również zakaz urządzania zabaw i uczestniczenia w nich; 

 2. Nabożeństwo Drogi krzyżowej, w piątki:
 • - dla dzieci –  o godz. 17.00
 • - dla dorosłych i młodzieży – o godz. 18.00
 1. Odpowiadając na prośbę Papieża Franciszka o podjęcie modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich w Kościele i apel Episkopatu Polski o wynagrodzeniu, w najbliższy piątek, tj. w I piątek Wielkiego Postu, - droga krzyżowa i msza święta będzie sprawowana w tej intencji.
 1. Spotkania osób dorosłych (po 21 roku życia), przygotowujących się do bierzmowania,w środę o godz. 19.00 w klubie.
 1. Młodzież z 7 klasy SP, która chce przygotować się do Sakramentu bierzmowania prosimy o stawienie się w kancelarii wraz z rodzicem lub prawnym opiekunem celem dokonania zapisu. Zapisy przyjmujemy przez 2 tygodnie, do 6 marca br.
 2. Zapraszamy na kolejne czuwanie modlitewne z cyklu: Duch i ogień, w najbliższy piątek; rozpoczęcie o godz. 19.30. Młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania obowiązkowo bierze udział w tej modlitwie.
 1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostnedla dorosłych, które poprowadzi o. Marcin Klamka, redemptorysta. Już dziś proszę o zaplanowanie i zarezerwowanie sobie czasu, by móc w nich uczestniczyć.
 1. Spotkanie rodziców dzieci I-komunijnych w przyszłą niedzielę po mszy o godz. 11.00, w auli.
 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności naszych parafian:
 •  - śp.Teresę Sobecką, zam. ul. Wyszyńskiego, l. 78;
 •  - śp. Władysława Mietlickiego, zam. ul. Piłsudskiego, l. 74;