OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W II niedzielę Wielkiego Postu, w Kościele w Polsce, przeżywamy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszach zbiórka do puszek na misje; Dzięki Waszym ofiarom misjonarze mogą prowadzić wiele dzieł ewangelizacyjnych, edukacyjnych, medycznych i charytatywnych.

2. Dziś Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom życzymy rozkwitu do pełni kobiecości, na wzór Niepokalanej Maryi.

3. Dzisiaj także swoje imieniny obchodzi s. Beata, katechetka; Msza w intencji Solenizantki będzie sprawowana dziś o godz. 11.00. Siostrze Beacie dziękujemy za Jej pracę z dziećmi i piękne strojenie kościoła oraz polecamy Ją Waszym modlitwom.

4. W tym tygodniu swoje REKOLEKCJE mają dzieci ze SP nr 1 oraz młodzież ze szkół średnich, z tzw. „katolika i rolniczaka”.
PROGRAM REKOLEKCJI: - PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA:
- godz. 9.00 – nauka, dzieci starsze – kl. VII – VIII
- godz. 10.00 – nauka, dzieci starsze – kl. IV – VI
- godz. 11.00 – nauka młodsze – kl. I – III
- godz. 12.00 – uczniowie z „katolika i rolniczaka”;
- ekonomik będzie miał rekolekcje od 30 marca do 1 kwietnia, w szkole;

5. Nabożeństwa pasyjne:
- Gorzkie żale - w niedzielę o godz. 17.00.
- Droga krzyżowa, w piątki: - dla dzieci – godz. 17.00
- dla dorosłych – godz. 18.00
- dla młodzieży – godz. 19.30

6. Msza w intencji Radia Maryja i TV Trwam we wtorek o godz. 18.30

7. Projekcja filmu "Pasja" Mela Gibsona, we wtorek o godz. 19.30 w auli. Zapraszamy wszystkich parafian oraz starszą młodzież, zwłaszcza kandydatów do bierzmowania.

8. Msza dla kolejarzy w środę o godz. 17.00 w Wieczerniku; po niej spotkanie w sali.

9. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w czwartek; o godz. 19.00 w sali kolejarzy; wcześniej o godz. 18.30 Eucharystia.

10. Zakończyliśmy zapisy do bierzmowania młodzieży z VII klasy SP.

11. W sobotę w kościele mariackim odbędzie się WIELKOPOSTNE CZUWANIE MŁODYCH. Rozpoczęcie o godz. 19.00. Zapraszamy młodzież do wspólnej modlitwy przy krzyżu. Młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania (z wszystkich roczników), obowiązkowo spotyka się przy naszym kościele o godz. 18.30, skąd wyruszy razem z ojcami opiekunami i animatorami.

12. 7 czerwca br. w Warszawie odbędzie się beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego. Nasza Diecezja organizuje specjalny pociąg pielgrzymkowy, który przejeździe przez naszą diecezję w nocy z 6 na 7 czerwca, by zabrać wiernych. W kancelarii można zarezerwować karnety/bilety na pociąg specjalny. Koszt jednego karnetu/biletu wynosi 150 zł. Dla naszej parafii owa data nie jest dobra, gdyż tego dnia mamy zaplanowaną Parafiadę.

13. W najbliższy weekend, tj. 13-15 marca, w Skrzatuszu, odbędą się rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka. Adresowane są do rodziców, którzy stracili dziecko w różnych okolicznościach: w wyniku poronienia, wypadku, choroby, samobójstwa, czy morderstwa. W programie msza św., konferencje, spotkania z psychologiem oraz kapłanem, rozmowy z innymi rodzicami po stracie dziecka. Trwają jeszcze zapisy. Zgłoszenia telefonicznie lub mailowo (pod numerem telefonu 696 918 401, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Informacje są na stronie diecezji. Koszt 140 zł od osoby.

14. W przyszłą niedzielę święto św. Klemensa, drugiego założyciela redemptorystów. Święto poprzedzi Triduum modlitewne, na wieczornych mszach.

15. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności
- śp. Zenona Zagorskiego, zam. ul. Chełmińska, l. 80;
- śp. Danutę Ziółkowską, zam. ul. Warszawska, l. 75;
Polećmy Ich Bożemu miłosierdziu - Wieczny odpoczynek racz im dać Panie,

Drogim Parafianom
życzymy błogosławionego
Dnia Pańskiego