NIEDZIELA WIELKANOCNA
ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - 12.04.2020r.

Bóg jest silniejszy od wirusa i od śmierci. Chrystus naprawdę powstał
z martwych. Zmartwychwstanie Chrystusa, to podstawa naszej wiary.
Niech Chrystus Zmartwychwstały będzie dla WAS
- mocą - w codziennym życiu,
- nadzieją - w tych trudnych chwilach, które wszyscy przeżywamy
- światłem, - które wskazuje drogę.
Niech - obdarza was ŁASKAMI i WNOSI SZCZĘŚCIE do rodzinnego życia.
Pełnych POKOJU i radości - Świąt Wielkanocnych

1. Dźwięki dzwonów ogłosiły nam radosną wieść o Chrystusowym zmartwychwstaniu; tym samym, pomimo trwającej pandemii i kwarantanny rozpoczęliśmy świętowanie Wielkanocy. To świętowanie dokonuje się w głębi naszych serc oraz w naszych domach i mieszkaniach, które w tym czasie stały się domowymi kościołami.

2. Dziękuję wszystkim, którzy w minionych dniach w swoich domach, czuwali i modlili się, aby prawdziwie przygotować się na Zmartwychwstanie Chrystusa. To był wyjątkowy i szczególny czas, którego nigdy wcześniej nie przeżywaliśmy.
    Swoje podziękowanie kieruję również do wszystkich, którzy w różnych wymiarach, PRZYGOTOWALI całe Triduum Paschalne i transmisje tych uroczystości.

3. Świętowanie Wielkiej Nocy trwa przez całą oktawę; - a więc przez cały tydzień uobecniamy wydarzenie Dnia Zmartwychwstania.

4. Przypominam, że do niedzieli 19 kwietnia br. rząd polski przedłużył ograniczenia w UCZESTNICTWIE we Mszach świętych. Nadal więc obowiązują wszystkie zarządzenia wprowadzone przez Biskupa Diecezjalnego (z 03.04.2020). Wciąż aktualna jest DYSPENSA od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św., która obejmuje również Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego oraz Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Dyspensa trwa do ODWOŁANIA

5. Msze święte w naszym kościele będą nadal odprawiane bez udziału wiernych; wg porządku niedzielnego oraz w dni powszednie, zwyczajnie. Wszystkie zamówione intencje są odprawiane; Z racji, że w klasztorze jest teraz więcej ojców misjonarzy, jest możliwość zamówienia intencji Mszy świętej (telefonicznie lub poprzez emial: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Data do uzgodnienia;

6. Zapraszamy więc was do udziału w transmisjach internetowych Mszy oraz modlitwy różańcowej z naszego kościoła.
    Transmisja mszy – w dni powszednie o godz. 18.30
    Transmisja różańca – codziennie o godz. 20.30
    Wszystkie informacje są umieszczane na naszej parafialnej stronie internetowej oraz na Facebooku.

7. W Niedzielę Wielkanocną zwykły porządek mszy. Transmisja internetowa mszy będzie o godz. 11.00 oraz o godz. 12.30.
    Zachęcamy, by POŚWIECENIE POKARMÓW, dokonać w Waszych rodzinnych domach, w Niedzielę Wielkanocną RANO, przed śniadaniem wielkanocnym. Może to zrobić ktoś z domowników, np. głowa rodziny lub senior domu. Jak to uczynić – wyjaśnia specjalny RYTUAŁ; który jest do ściągnięcia z naszej strony internetowej;

8. W Poniedziałek Wielkanocny, drugi dzień Świąt. Msze święte wg porządku niedzielnego. Transmisja internetowa mszy będzie o godz. 11.00 oraz o godz. 12.30.

9. W piątek, z racji oktawy Wielkanocy, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, czyli nie ma postu.

10. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili święto Miłosierdzia Bożego; jest to święto patronalne CARITAS.

11. W ostatnim czasie Pan Bóg powołał do wieczności naszych parafian:

- śp. Barbara Jaworska, l. 75;
- śp. Karola Blandzińskiego, zam. ul. Warcisława IV, l. 85;