III NIEDZIELA WIELKANOCY - 26.04.2020

 1. Przeżywamy dziś Niedzielę Biblijną, połączoną z IV Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego. Niedziela ta rozpoczyna 12 Tydzień Biblijny, którego hasłem są słowa: „Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego”; Tydzień biblijny ma nas uwrażliwić i zachęcić do osobistej, i rodzinnej lektury Pisma świętego. Słowo Boże jest życia i może odpowiedzieć nam na nasze życiowe pytania i wątpliwości. Po zakończonej Mszy można wylosować mały fragment Pisma Świętego;

 2. Zgodnie ze WSKAZANIAMI Biskupa Diecezjalnego ws. sprawowania posług duszpasterskich w czasie epidemii SARS-CoV-2., (z dnia 18.04.2020) celebrujemy już w naszym kościele msze święte oraz nabożeństwa, o zwykłych porach. We mszy mogą uczestniczyć 42 osoby. Zapraszamy Was do uczestnictwa.

 3. Ponadto, wg wskazań:
  w dalszym ciągu aktualna jest dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.
  wierni powinni mieć zasłonięty nos i usta przez całą liturgię Mszy św. Obowiązek ten dotyczy także osób posługujących podczas liturgii (oprócz celebransa).
  przed przyjęciem Komunii św. należy odsłonić maseczkę, tak, aby nie dotykać zewnętrznej części maseczki, np. chwytając za gumkę czy tasiemkę; Do dołowania zalecane jest przyjmowanie Komunii na rękę;
  okres spowiedzi wielkanocnej trwa do 7 czerwca; nie wolno spowiadać w konfesjonałach lecz w zaadaptowanych pomieszczeniach; do spowiedzi można umawiać się indywidulanie;
  można odprawiać Mszę św. pogrzebową z zachowaniem ww. przepisów.
  pozostałe zalecenia Biskupa utrzymuje się bez zmian;

 4. Osoby, które nie mogą przyjść do kościoła, zachęcamy do udziału w TRANSMISJACH INTERNETOWYCH z naszego kościoła:
  - mszy – w niedzielę o godz. 11.00 oraz o godz. 12.30
  – w dni powszednie o godz. 18.30
  - nabożeństwa majowego – w dni powszednie o godz. 18.00
  – w niedzielę o godz. 17.30
  - różańca – codziennie o godz. 20.30

 5. Z racji, że w klasztorze jest teraz więcej ojców misjonarzy, jest możliwość zamówienia intencji Mszy świętej (telefonicznie lub poprzez parafialny email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Data do uzgodnienia;

 6. Modlitwy do św. Moniki o dar wiary i nawrócenia dla bliskich osób – w poniedziałek (27 dzień miesiąca) po wieczornej Mszy św.

 7. Nowenna nieustanna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek o godz. 18.00

 8. W piątek rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony w sposób szczególny Matce Najświętszej. Nabożeństwa majowe:
  - w dni powszednie o godz. 18.00
  - w niedziele i święta o godz. 17.30
  Kto nie może przybyć, zapraszamy do uczestnictwa w TRANSMISJACH internetowych.

 9. W piątek, 1 maja, w liturgii wspominamy św. Józefa Robotnika; w tym dniu w sposób szczególny módlmy się za ludzi pracy, zwłaszcza za wszystkich, którzy utracili pracę.

 10. W tym roku Uroczystość Najśw. Maryi Panny Królowej Polski wypada w niedzielę. Ze względu na przepisy liturgiczne, celebrowanie tej uroczystości zostało przeniesione na sobotę, 2 maja; Msze święte o godz. 6.30, 7.30, 9.00 oraz o 18.30.

 11. Po renowacji konserwatorskiej do kościoła powróciła figura św. Józefa. Bardzo dziękuję wszystkim darczyńcom, którzy sfinansowali jej odnowienie.

 12. DZIĘKUJEMY Wam za wszelkie znaki życzliwości, pozdrowień, zainteresowania oraz gestów solidarności i więzi z duszpasterzami oraz za wsparcie finansowe (za wpłaty dokonywane na parafialne konto oraz za tzw. koperty składane na furcie klasztornej). Dzięki temu możemy pokrywać bieżące wydatki parafialne (media). Jesteśmy Wam za to niezmiernie wdzięczni, a wyrazem naszej wdzięczności są nasze modlitwy za Was oraz sprawowane Eucharystie w Waszych intencjach.

 13. W minionym tygodniu odszedł do Pana:
  - śp. Bogumił Bracki, zam. ul. Wyszyńskiego, l. 74
  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Drogim Parafianom
życzymy błogosławionej niedzieli
i niegasnącej nadziei