IV NIEDZIELA WIELKANOCY - 03.05.2020

 1.  Od czytanej dziś Ewangelii Kościół dzisiejszą niedzielę nazywa Niedzielą Dobrego Pasterza. To dzień, w którym modlimy się o nowe,  święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. 

 2. W trudnym czasie epidemii, dziś na Jasnej Górze, abp St. Gądecki  Przewodniczący Konferencji Episkopatu dokonał „Aktu zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski” prosząc
  o ratunek dla naszej Ojczyzny w jej dzisiejszym trudnym doświadczeniu. My, w naszej parafii, uczyniliśmy to wczoraj po każdej mszy.  

 3. Zgodnie ze WSKAZANIAMI Biskupa Diecezjalnego (z 18.04.2020) celebrujemy już w naszym kościele msze święte oraz nabożeństwa  o zwykłych porach. We mszy mogą uczestniczyć: 42 osoby w kościele oraz 10 osób w kaplicy Miłosierdzia. Zapraszamy Was do uczestnictwa.

 4. Osoby, które nie mogą przyjść do kościoła, zachęcamy do udziału w TRANSMISJACH INTERNETOWYCH z naszego kościoła:
  - msza – w niedzielę o godz. 11.00 oraz o godz. 12.30
  - w dni powszednie o godz. 18.30
  - nabożeństwo majowe – w dni powszednie o godz. 18.00
  - w niedzielę o godz. 17.30
  - różaniec – codziennie o godz. 20.30
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. 

 6. Z racji, że w klasztorze jest teraz więcej ojców misjonarzy, jest możliwość zamówienia intencji Mszy świętej (w kancelarii  lub telefonicznie albo poprzez parafialny email). Data do uzgodnienia; 

 7. Nowenna nieustanna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek o godz. 18.00 – będzie połączona z nabożeństwem majowym.

 8. Nabożeństwa majowe:
  - w dni powszednie o godz. 18.00
  - w niedziele i święta o godz. 17.30

 9. Data I Komunii dzieci została przeniesiona na 26 września.

 10. DZIĘKUJEMY Wam za wspieranie duchowe i materialne naszej parafii. Jesteśmy Wam za to niezmiernie wdzięczni; wyrazem naszej wdzięczności są nasze modlitwy oraz sprawowane Eucharystie w Waszych intencjach. 

 11. Zgodnie z zeszłorocznymi planami, o których wspominałem na kazaniu pokolędowym, rozpoczął się konieczny remont dachu domu parafialnego. By móc go zrealizować, zaciągnęliśmy wcześniej kredyt na 150 tys. zł. Ufam, że mimo obiektywnych trudności, które dotykają każdą rodzinę, uda nam się go spłacić…

 12. W zakrystii jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz miesięcznika „W Naszej Rodzinie” wraz z dodatkiem: modlitewnikiem za wstawiennictwem sw Jana Pawła II. 

 13. W minionym tygodniu odeszli do Pana: 
  - śp. Kazimierz Szyszka, zam. ul. Armii Krajowej, l. 73
  - śp. Ryszard Dzięcioł, zam. ul. Kamienna, l. 62
    Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…Drodzy Parafianie 

życzymy Wam

błogosławionej niedzieli 

i niegasnącej nadziei