XXIII Niedziela zwykła – 06.09.2020

1. Spotkania kursu przedmałżeńskiego dla narzeczonych odbywają się
    w poniedziałki o godz. 19.15 w kaplicy Wieczernik, w domu parafialnym.

2. Wznawiamy po wakacjach spotkania formacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych:
    - schola dziecięca – sobota, godz. 9.30
    - schola młodzieżowa – niedziela, godz. 16.30
    - ministranci – młodsi i starsi – sobota, godz. 10.00
    - grupa teatralna – sobota, godz. 10.00
    - oaza dzieci bożych – sobota, godz. 11.00
    - krąg biblijny – czwartek, godz. 19.00 (po mszy wieczornej)
    Zapraszamy serdecznie także nowe osoby, które chcą się włączyć…

3. We wtorek Święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny. Msze jak w dni powszednie. Na nowennie i Mszy wieczornej będziemy się modlić w intencji Radia Maryja i TV Trwam;

4. Msza dla kolejarzy w środę o godz. 17.00 w Wieczerniku; po niej spotkanie w sali.

5. Kolejne czuwanie z cyklu „Duch i ogień” w piątek, 11 września, o godz. 19.30. Zapraszamy wszystkich; natomiast młodzież przygotowująca się do bierzmowania bierze udział obowiązkowo.

6. Spotkanie rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii, w przyszłą niedzielę, 13 września, w auli domu parafialnego, po mszy o godz. 11.00.

7. Nabożeństwo fatimskie w przyszłą niedzielę o godz. 19.00.

8. Uczestnicy parafialnej pielgrzymki do Hiszpanii i Portugalii proszeni są o odebranie w kancelarii parafialnej swojej wpłaty (zaliczki).

9. Polecamy dziś nowy numer miesięcznika „W naszej Rodzinie” wraz z dodatkiem, książką pt. „Biblijne proroctwo o końcu świata”;

10. Przypominamy o stosowaniu higienicznych zasad bezpieczeństwa, w duchu odpowiedzialności za zdrowie własne oraz innych tj. o noszenie maseczek w kościele; zaleca się przyjmowanie Komunii św. na rękę; a osoby, które przyjmują Komunię do ust, podchodzą w osobnym rzędzie; Korzystając ze spowiedzi, przed wejściem do konfesjonału, prośmy o zdezynfekowanie folii i wytarcie jej papierowym ręcznikiem.

11. Po raz trzeci w naszym mieście rozpoczyna się głosowanie na projekty, które będą sfinansowane z budżetu obywatelskiego. W związku z tym parafia mariacka zwraca się z gorącą prośbą do wiernych parafii pw. Ducha Świętego o głosowanie na projekt nr 12: „Wykonanie elektronicznego mechanizmu zegara wraz z jego uruchomieniem na wieży Kościoła Mariackiego”. Jeśli nasz projekt zdobędzie wystarczające poparcie, to w przyszłym roku odnowiony zegar na wieży kościoła maraickiego będzie wskazywał i wybijał godziny. Głosowanie w formie elektronicznej potrwa od 7 do 27 września.

12. W sobotę od godz.10.00 do 15.00 i w niedzielę od godz.12 do 15.00 lekarze i fizjoterapeuci posługujący w Hospicjum Św. Franciszka z Asyżu w Szczecinku przy ulicy Bukowej 85A, przeprowadzą profesjonalne badania wad postawy dzieci i młodzieży.
    Zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku od 3 roku życia. Dzieci w obecności rodziców zostaną zmierzone, zważone, zbadane z wykorzystaniem podoskopu oraz skoliometru. Postawiona zostanie diagnoza oraz zalecone ćwiczenia do wykonania w domowych warunkach.
    Lekarze i fizjoterapeuci zrzekają się jakiegokolwiek wynagrodzenia. Jednak będzie możliwość złożenia ofiary na wsparcie polskiego misjonarza, ojca Zdzisława Grada – werblisty, który posługuje przede wszystkim dzieciom na Czerwonej Wyspie – Madagaskarze.

13. Pan Bóg powołał do wieczności
    - śp. Krystynę Szreder, zam. Chełmińska, l. 71