XXX Niedziela zwykła – 25.10.2020

1. Dzisiaj po mszach zbiórka ofiar do puszek, na wsparcie uchodźców, którzy ucierpieli w pożarze obozu Moria, na wyspie Lesbos;

2. W miniony poniedziałek, (19.10) zakończyła się kwarantanna 5 redemptorystów naszego klasztoru. Jesteśmy zdrowi, czujemy się dobrze. Dziękujemy za wszelkie słowa otuchy, wsparcie i za modlitwę.

3. Kościół i kancelaria są normalnie obsługiwane. Prosimy o przestrzeganie zasad higieny, tj. używanie maseczek i zachowywanie dystansu społecznego, zwłaszcza w czasie podchodzenia do Komunii św.

4. W środę (28.11) swoje imieniny obchodzą: o. Tadeusz Kaszowski, Br. Marcin Tadeusz Ankiewicz oraz Pan Szymon Cieślar, dyrektor Szkoły Katolickiej i dyrygent chóru Orantes. Msza św. w intencji Solenizantów będzie sprawowana o godz. 18.30. Zacnych Solenizantów polecamy waszym modlitwom;
    Przy tej okazji pragnę podzielić się radosną informacją, iż Pan Szymon Cieślar został tegorocznym laureatem nagrody im. kard. Ignacego Jeża za wybitne osiągnięcia edukacyjne i wychowawcze w pracy z młodzieżą oraz inne działania społeczne i kulturalne. Serdecznie gratulujemy!

5. Ostatnie nabożeństwa różańcowe:
    - dziś (w niedzielę) – o godz. 17:30.
    – w dni powszednie - dla wszystkich o godz. 18:00 (nie będzie oddzielnego dla dzieci)

6. W przyszłą niedzielę (1.11.) Uroczystość Wszystkich Świętych; Msze w porządku zwykłym. Tego dnia nie będzie liturgii na Cmentarzu Komunalnym. Zachęcamy Was do indywidualnego nawiedzania cmentarzy, rozkładając odwiedziny grobów swoich bliskich na całą oktawę uroczystości.

7. Na stoliku pod chórem lub w zakrystii można nabyć „kartki wypominkowe” za zmarłych; czytelnie wypełnione (najlepiej drukowanymi literami) prosimy składać w kancelarii.

8. Od 1 do 8 listopada będzie trwał tzw. „Różaniec do granic nieba” czyli modlitwa do Boga o wybaczenie za grzech aborcji dzieci, którym nie pozwolono się narodzić. Szczegóły za tydzień…

9. Przed Kościołem można złożyć podpis poparcia projektowi ustawy: „Tak dla rodziny, nie dla gender” której celem jest:
    - wypowiedzenie przez Polskę genderowej konwencji stambulskiej
    - oraz zawarcie Międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny, m.in. przez państwa, które odrzuciły konwencje stambulską (Węgry, Słowacja, Czechy, Litwa, Łotwa, i Bułgaria). Akcję popiera Prezydium Episkopatu Polski.

10. Grupa wolontariuszy z naszej parafii gotowa jest pomóc osobom chorym i starszym w zrobieniu zakupów. Wystarczy zadzwonić pod jeden z poniższych numerów:
    - Sebastian Krawiec - 604 442 942
    - Ela Pankanin - 604 885 041
    - Ewa Jabłońska - 882 839 518
    - Ela Łazar - 601 795 517
    - Lucyna Łukaszczuk - 796 406 288
    - Renata Wójtowicz - 510 062 187
    - Adam Pawlukiewicz - 728 322 409
    - Magda Mazur Balcerzak – 608 794 237
    - Anna Pacałaty – 512 133 196
    - Alicja Jankowska – 665 811 263
    - Barbara Dawlewicz – 608 856 006
    - Hanna Teichman – 603 047 438
    - Jolanta Roszkowiak – 601 545 410

11. W diecezji funkcjonuje Diecezjalne Centrum Wsparcia, które oferuje pomoc duchową i wsparcie (przez telefon) dla osób indywidualnych, rodzin oraz dla chorych i pracowników służby zdrowia

12. Zachęcamy Was do modlitwy błagalnej o ustania epidemii, za chorych i personel medyczny np. poprzez odmawianie Koronki do Bożego Miłosierdzia, każdego dnia, jeśli to możliwe, w Godzinie Miłosierdzia pomiędzy godz. 15:00 a 16:00.

13. Mimo tej trudnej sytuacji, czekamy na Was w kościele; polecamy Was w naszych zakonnych modlitwach w klasztornej kaplicy i o modlitwę za nas także Was prosimy.

Życzymy sobie nawzajem
niezachwianej nadziei