XXXIII Niedziela – 15.11.2020

1. Dziś, w Kościele Powszechnym przeżywamy IV Światowy Dzień Ubogich, pod hasłem: „Wyciągnij rękę do ubogiego”. To dzień miłości i solidarności z cierpiącymi z powodu biedy i niedostatku. Nasze działania nie mogą się ograniczać wyłącznie do akcji charytatywnych To dzień, który ma nam pomóc również w sferze duchowej, tj. ma wzbudzić poczucie braterstwa wobec osób najbardziej zmarginalizowanych i pokrzywdzonych przez los. Można jeszcze zabrać papierową „Torbę miłosierdzia”, wypełnić ją długoterminowymi produktami żywnościowymi. Spakowaną torbę należy dostarczyć do parafii, kościoła.

2. Dziś po mszach zbiórka datków do puszek na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie.

3. Osoby, które nie mogą przyjść do kościoła, zapraszamy do udziału w TRANSMISJACH INTERNETOWYCH Mszy niedzielnej z naszego kościoła: niedziela – godz. 11.00 z udziałem dzieci oraz o godz. 12.30.

4. We wtorek (17.11.) w naszym kościele, od godz. 8.00 do godz. 20.00, będzie trwała WIECZYSTA ADORACJA Najśw. Sakramentu, w łączności z Siostrami Klaryskami ze Słupska, które chorują. Prosimy o zapisanie się na wolne godziny.

5. W przyszłą niedzielę w liturgii wspominamy św. Cecylię, patronkę chórzystów, organistów i muzyki kościelnej. O godz. 12.30. będzie Msza w intencji chórzystów z chóru parafialnego i Orantes`u oraz posługujących w scholach.

6. Nabożeństwa wypominkowe:
    - w dni powszednie – o godz. 18.00
    - w niedziele – o godz. 17.30
    Na stoliku pod chórem lub w zakrystii można nabyć „kartki wypominkowe”; czytelnie wypełnione prosimy składać w kancelarii parafialnej.

7. W naszej parafii zawiązuje się nowa Wspólnota pod nazwą „Ambasadorzy Bożego Stworzenia” w ramach projektu Caritas „Laudato si”. Jest ona naszą odpowiedzią na wołanie papieża Franciszka, zawartego w encyklice „Laudato si”, wzywającego do ekologicznego nawrócenia. Celem wspólnoty jest podejmowanie działań, które mają przypominać, że każdy z nas jest odpowiedzialny za świat, stworzony i podarowany nam przez Boga. W ramach działalności wspólnota będzie organizować spotkania, warsztaty, lekcje, rajdy, konkursy (np.: rajdy piesze i rowerowe wokół jeziora, dzień z hulajnogą i rolkami, konkurs na najciekawszy karmnik, warsztaty kulinarne, lekcje o warzywnych i owocowych kosmetykach, zbiórki artykułów żywnościowych na obiady dla ubogich, itd.). W czasie trwania pandemii większość spotkań będzie się odbywała on-line. W swym zamyśle ma być to wspólnota międzypokoleniowa. Dlatego zapraszamy wszystkich parafian: zarówno babcie i dziadków, rodziców a także młodzież i dzieci. Zainteresowanych prosimy o kontakt z siostrą Beatą - tel. 505 394 649 lub panią Alicją Jankowską – tel. 665 811 263.

8. Akademia Ignatianum w Krakowie organizuje Korespondencyjny Kurs Biblijny. Celem kursu jest ułatwienie poznania i rozumienia ksiąg Pisma Świętego. W kursie może brać udział każdy zainteresowany Pismem Świętym. Kurs prowadzony jest w wersji tradycyjnej (papierowej) oraz elektronicznej. Informacje o kursie można uzyskać na stronie internetowej: www.kursbiblijny.deon.pl oraz pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub adresem pocztowym:
    ks. Zbigniew Marek SJ
    ul. Zaskale 1
    30-250 Kraków (Kurs Biblijny)

9. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności:
    - śp. Jan Żukowski, zam. ul. Warcisława IV, l. 88;
    - śp. Jerzy Łoniewski, zam. ul. Warcisława IV, l. 80;