III NIEDZIELA WIELKANOCY – 18.04.2021

 1. Trzecia niedziela Wielkanocy przeżywana jest w Kościele w Polsce jako Niedziela Biblijna; rozpoczyna ona XIII Tydzień Biblijny. Jego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Nawiązują one do tematu całego roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce, w którym rozważa się tajemnicę Eucharystii jako Wieczerzy Pańskiej. Dziś także przypada V Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Z tej okazji, dziś po Mszach Św. można wylosować fragment tekstu z Pisma Świętego; ma to nas zachęcić do czytania Pisma Św.

 2. Modlitwy do św. Rity, o wsparcie w trudnych sytuacjach życiowych, w czwartek (22 dzień miesiąca) po wieczornej mszy.

 3. W czwartek, na ulicach naszego miasta rozkwitną POLA NADZIEI. Wolontariusze za symbolicznego żonkila, który jest znakiem tej akcji charytatywnej, będą kwestowali ofiary do puszek na rzecz naszego szczecineckiego hospicjum.

 4. Nabożeństwo Drogi Światła w piątek, po mszy wieczornej ok. godz. 19.00. Jest to 14 stacji - spotkań ze Zmartwychwstałym Panem.

 5. W piątek, 23 kwietnia, imieniny obchodzi o. Wojciech Pawlicki, misjonarz. Msza w intencji Solenizanta o godz. 18.30. Drogiego Solenizanta polecamy Waszym modlitwom;

 6. Przyszła niedziela, to Niedziela powołaniowa. Po Mszach będzie zbiórka do puszek na seminarium.

 7. Caritas naszej Diecezji na terenie naszego województwa realizuje program pt. „Region Dobrego Wsparcia”. W ramach programu świadczone są nieodpłatnie sąsiedzkie usługi opiekuńcze dla osób niesamodzielnych. Jednocześnie istnieje możliwość, aby taką usługę wykonywał sąsiad bądź osoba z bliskiego kręgu osoby niesamodzielnej, która na umowę zlecenie z Caritas będzie miała możliwość otrzymać gratyfikację. Więcej informacji w gablocie oraz na stronie internetowej

 8. W tych trudnych czasach naszą myślą i modlitwą obejmujemy wszystkich chorych, ich rodziny, służby medyczne oraz osoby, które poświęcają się służbie najbardziej potrzebującym.

 9. Wspominamy też tych, którzy odeszli do wieczności:
  - śp. Stanisław Sochaj, l. 71;
  - śp. Zdzisław Wróbel, zam. ul. Chełmińska, l. 73
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
Drogim Parafianom
życzymy błogosławionej niedzieli
i dobrego tygodnia