OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 16.05.2021
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 1. Dzisiejsza uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przypomina nam, że nasza Ojczyzna jest w niebie. Pan Jezus po wypełnieniu zbawczego planu wraca do domu Ojca, wskazując nam drogę.

 2. Modlitwy do św. Gerarda, patrona małżeństw oczekujących potomstwa oraz dobrej spowiedzi – dziś (16 dzień miesiąca) po wieczornej Mszy św.

 3. Spotkanie formacyjne dla członków Żywego Różańca w środę w klubie o godz. 17.00.

 4. Nabożeństwa majowe:
  - w dni powszednie o godz. 18.00
  - w niedziele i święta o godz. 17.30

 5. Modlitwy do św. Rity, o wsparcie w bardzo trudnych sytuacjach związanych z życiem rodzinnym, w sobotę (22 dzień miesiąca) po wieczornej Mszy św.

 6. Czuwanie modlitewne przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego w sobotę, 22 maja:
  – godz. 20.00 – rozpoczęcie
  – godz. 21.00 – Eucharystia
  – godz. 22.15 – 23.00 - uwielbienie

 7. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego – ODPUST w naszej parafii. Suma odpustowa o godz. 12.30. Na tę godzinę prosimy grupy parafialne o przygotowanie sztandarów i feretronów;
  Dzieci z klas III (komunijne), i z klas IV (rocznicowe) prosimy o przyjście na godz. 11.00 - w strojach komunijnych i niesienie poduszek w czasie procesji.

 8. Z racji na pandemię nie odbędzie się FESTYN parafialny – jednakże drogie Panie proszę o upieczenie ciasta i przyniesienie do kuchni w sobotę, tak byśmy mogli w najbliższą niedzielę, po Mszach św. poczęstować parafian.

 9. W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 18.00 kandydaci do bierzmowania przyjmą krzyże; prosimy o obecność wraz z rodzicami.

 10. W naszej parafii realizujemy kolejny projekt Caritas pod nazwą "Przystań Kosmiczna, czyli Parafialne Centrum Edukacji Ekologicznej". W ramach tego projektu wszyscy - dzieci, młodzież i dorośli w różnym wieku - będą mogli pogłębić swoją wiedzę na temat stworzonego przez Boga świata według wskazań papieża Franciszka zawartych w encyklice "Laudato si".
  "Słońce - wielka bateria", "Coś nowego wśród starego", "Wielki dym, a my w nim", "Kolekcjoner kwiatów", "Spacery z leśniczym", "Sprzętobranie" - to tylko niektóre propozycje naszego projektu.
  Ale... Będzie coś jeszcze... Oferta kosmiczna... PIKNIKI POD GWIAZDAMI, czyli wieczorne i nocne obserwacje nieba przy pomocy prawdziwego teleskopu astronomicznego. Będzie wiele atrakcji i mnóstwo wrażeń.
  Zaczynamy od zapoznania się w naszych rodzinach z encykliką papieża Franciszka "Laudato si". W tym celu w najbliższą niedzielę będzie można nabyć egzemplarz encykliki, by wspólnie z domownikami ją czytać. O kolejnych propozycjach będziemy informować już niebawem.

 11. Męska Grupa Modlitewna ELIASZ działająca przy parafii mariackiej zaprasza mężczyzn na spotkanie formacyjne w piątek (21 maj) na godz. 19:30 do kościoła Mariackiego. W programie: Katecheza pt. Ojcostwo Boga, wygłosi o. Piotr Włodyka, Nieszpory i Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 12. W tym tygodniu odeszła do wieczności:
  - śp. Barbara Klepczarek, l. 55;
  Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

Drogim Parafianom
życzymy błogosławionej niedzieli
i dobrego tygodnia