UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 23.05.2021

 1. Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, w naszej parafii ODPUST PARAFIALNY; Uroczystość ta, kończy okres Wielkanocy. Od tego czasu zaczyna się okres zwykły. Za udział w publicznym śpiewie hymnu „O Stworzycielu Duchu Przyjdź” można uzyskać odpust zupełny.

 2. Z racji na trwającą pandemię nie odbędzie się FESTYN parafialny. W zamian dzisiaj po Mszach św. zapraszamy WSZYSTKICH parafian na poczęstunek ciastkiem – kremówkami.

 3. W tym tygodniu w liturgii:
  - w poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła;
  - w czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana;

 4. W środę na Mszy św. wieczornej modlitwa w intencji ochrony życia poczętego i osób, które podjęły się duchowej adopcji dziecka poczętego.

 5. Młodzież z naszej parafii przyjmie SAKRAMENT BIERZMOWANIA
  w czwartek, 27 maja, na Mszach św. o godz. 16.30 oraz 18.30.
  Wcześniej:
  - w poniedziałek (24.05.) – o godz. 19.00 – egzamin tj. rozmowa z Ojcem;
  - we wtorek (25.05.) – o godz. 19.00 – próba 1 – w kościele;
  - w środę (26.05.) – o godz. 19.00 – nabożeństwo pokutne i spowiedź – w kościele
  Obecność obowiązkowa!

 6. W czwartek, z racji na bierzmowanie:
  – nie będzie wieczornej adoracji w ciszy,
  – nie będzie modlitw do św. Moniki,
  – a nabożeństwo majowe - będzie po rannej Mszy św. – o godz. 8.00.

 7. Następna niedziela to uroczystość Najświętszej Trójcy; niedziela ta kończy okres spowiedzi wielkanocnej. Osoby, które nie przystąpią w tym czasie do sakramentu pokuty i nie przyjmą Komunii świętej, zaciągają na siebie grzech ciężki.

 8. Nabożeństwa majowe:
  - w dni powszednie o godz. 18.00
  - w niedziele i święta o godz. 17.30

 9. W sobotę, 29 maja br. odbędzie się IX Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu. Wyjazd o godz. 8.00.

 10. 29 maja br. - w jubileusz 30-lecia poświęcenia Diecezjalnego Sanktuarium na Górze Chełmskiej w Koszalinie, odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej. Spotkanie rozpocznie się nabożeństwem różańcowym o godz. 10.00, o godz.11.00 – konferencja, o godz. 12.00 Msza święta. Organizatorzy proszą o przywiezienie ze sobą kapliczki Matki Bożej Pielgrzymującej.
  3 informacje nt. projektu Caritas – „Przystań Kosmiczna, czyli Parafialne Centrum Edukacji Ekologicznej".

 11. Rozpoczynamy w parafii Dni Fotografii Przyrodniczej, które potrwają do 11 czerwca. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wykonania ciekawych zdjęć przyrody na terenie powiatu szczecineckiego. Mile widziane zdjęcia dzikiej przyrody. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu 5 zdjęć wykonanych samodzielnie. Zdjęcia prosimy przesłać na adres e-mail parafii: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Regulamin konkursu zostanie umieszczony w najbliższych dniach na stronie parafii.

 12. Zbliża się Dzień Matki. Wszystkie mamy winny wyglądać pięknie, odświętnie, dlatego właśnie w środę 26 maja o godzinie 17.00 organizujemy w auli domu parafialnego kiermasz pod hasłem „Coś nowego wśród starego”. Celem jest ograniczenie zjawiska nadmiernego wyrzucania dobrych rzeczy, tzn. ubrania już używane będzie można wymieniać, kupować, sprzedawać. Każda mama (kobieta) może sprawdzić swoją szafę i przynieść ze sobą rzeczy, których już nie używa, a które są jeszcze w dobrym stanie. Podczas kiermaszu panie wzajemnie wymienią się rzeczami, bądź jedna drugiej podaruje jakieś ubranie, które dla niej jest już nieatrakcyjne, a dla innej może stać się modne i bardzo gustowne.

 13. W zakrystii można nabyć encyklikę Laudato si, papieża Franciszka, która jest poświęcona trosce o środowisko naturalne człowieka. Ofiara 5 zł.

 14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  - śp. Małgorzata Elegańczyk, ul. Warcisława IV, l. 80;
  - śp. Krzysztof Rumiński, l. 51;
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…