Święto Świętej Rodziny – 26.12.2021r.

1. Dziś niedziela Świętej Rodziny: Jezusa Maryi i Józefa. Jest to jednocześnie święto każdej rodziny. Każda bowiem rodzina, podobnie jak Rodzina z Nazaretu, jest pomysłem Boga Ojca i do każdej zaprosił się na stałe Syn Boży.
    Módlmy się za nasze rodziny, aby stawały się coraz bardziej na wzór Świętej Rodziny i podejmujmy działania, aby nasze rodziny nie były tylko grupami ludzi mieszkającymi pod wspólnym dachem, ale stawały się wspólnotami uczniów Chrystusa.

2. Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek – na ogrzewanie kościoła.

3. Bardzo dziękuję Wszystkim, którzy ofiarowali produkty żywnościowe na paczki świąteczne. Trafiły one do potrzebujących rodzin z naszej parafii. Dziękuję również Paniom z parafialnego Caritas za poświęcony czas.

4. Modlitwy do św. Moniki o dar wiary i nawrócenia dla bliskich osób w poniedziałek (27. dzień grudnia), po wieczornej Mszy św.

5. W piątek, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Wieczorna Msza św. o godz. 17.00. Kancelaria – nieczynna.

6. Biskup Edward Dajczak, udzielił dyspensy od obowiązku zachowania w dniu 31 grudnia 2021 r. wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia.

7. W sobotę, 1 stycznia 2022 – Nowy Rok oraz Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki; Msze święte o godz. 9.00, 11.00, 12.30; 16.00 oraz 18.00 (nie ma mszy o godz. 7.00).

8. W sobotę, 1 stycznia ulicami naszego miasta przejdzie kolejny „męski różaniec” – wynagradzająca modlitwa różańcowa mężczyzn, za zniewagi, grzechy
    i bluźnierstwa. Wymarsz o godz. 14.00 sprzed kościoła mariackiego do kościoła św. Krzysztofa, gdzie na zakończenie będzie sprawowana Eucharystia.

9. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca; o godz. 10.00 – różaniec i modlitwy w duchu fatimskim.

10. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 9.00.

11. Zachęcamy do nabycia świąteczno-noworocznego wydania „Gościa Niedzielnego, z cennym dodatkiem, którym jest płyta CD z czterema Ewangeliami z serii Biblia Audio – czytana przez plejadę polskich aktorów. To pierwsza z dwunastu płyt; kolejne będą raz w miesiącu w 2022 r dołączane do „Gościa”.

12. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, z powodu trwającej pandemii, w naszej diecezji, nie będzie tradycyjnej wizyty kolędowej w Waszych domach.
    Kolęda będzie miała INNĄ FORMĘ: Mieszkańcy poszczególnych ulic, będą zapraszani na konkretny dzień tygodnia do naszego kościoła na Msze św., która będzie sprawowana w ich intencji.
    Udział we Mszy św. będzie do wyboru: albo o godz. 7.30 rano albo o godz. 18.30. Podczas tej Mszy św. przekażemy Wam broszury z modlitwami błogosławieństwa mieszkań, które każdy z Was zabierze do swego domu i tam z domownikami – pomodli się i poświeci Wasze mieszkania.
    Taką formę kolędy rozpoczniemy w poniedziałek, 3 stycznia 2022r.;
    PLAN KOLĘDY umieściliśmy w gablocie i na parafialnej stronie Internetowej;

OFIARY z kolędy (tzw. koperty) składane na tacę, będą przeznaczone na spłatę zaciągniętego kredytu, na remont dachu domu parafialnego

Drodzy Parafianie, życzymy Wam
    Błogosławionego Nowego 2022 Roku.
    Niech ten Nowy Rok przypomniana nam o sile Bożej miłości.
    Doświadczajmy jej w naszych sercach i rodzinach każdego dnia.

PLAN KOLĘDY na pierwszy tydzień jest następujący:

I tydzieńI dzień - poniedziałek, 3 stycznia 2022r.
ul. Armii Krajowej
ul. Zana