II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 02.01.2022r.

1. Modlitwy do św. Jana Neumana, w intencji osób chorych na choroby nowotworowe, w środę (5. dzień miesiąca), po Mszy św. wieczornej.

2. W czwartek, Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli); jest to Święto obowiązkowe. Porządek Mszy św. – niedzielny. Po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci do wspólnego kolędowania przy żłóbku. Na każdej Mszy św. pobłogosławimy kadzidło i kredę do oznaczenia drzwi naszych domów; W tym roku z wiadomych powodów nie będzie Orszaku Trzech Króli. Tego dnia modlimy się w intencji misji. Po Mszach św. zbiórka do puszek na misje.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca;
    w czwartek
    – o godz. 18.30 – Msza św. wspólnotowa dla grup parafialnych;
    w piątek:
    – spowiedź – rano przed Mszami św. oraz od godz. 18.00;
    - wizyta u chorych – od godz. 8.30 – tylko po wcześniejszym zgłoszeniu w kancelarii

4. Spotkanie rodziców dzieci komunijnych w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 11.00 w auli. Prosimy o obecność.

5. KOLĘDA:
    Zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii, do kościoła na Mszę św., sprawowaną w Ich intencji: o godz. 7.30 rano albo o godz. 18.30. Podczas Mszy św. rozdamy Wam broszury z modlitwami błogosławieństwa mieszkań. OFIARY z kolędy (tzw. koperty), można złożyć na tacę; będą one przeznaczone na spłatę zaciągniętego kredytu za remont dachu domu parafialnego.

6. Zapraszamy Wspólnotę Żywego Różańca na rekolekcje w Skrzatuszu w terminie 14-16.01.br. Temat rekolekcji: „Teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen”. Zgłoszenia: s. Wiktoria, tel. 698 446 375, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

7. Apostolstwo Dobrej Śmierci organizuje wyjazd do Górki Klasztornej na Spotkanie Opłatkowe. Wyjazd 8.01.br. o godz. 8.00, a powrót ok. godz. 15.30. Koszt 35 zł. Zgłoszenia i informacje u zelatorki Pani Ewy Kaszuby.

8. W styczniu br. w Kinie „WOLNOŚĆ” od będzie się projekcja filmu „Nędzarz i madame”. Film ukazuje artystyczną i duchową drogę polskiego powstańca styczniowego, artysty-malarza oraz dobroczyńcy ubogich – Adama Chmielowskiego, który po latach burzliwej młodości postanawia porzucić swoje dotychczasowe życie, a świat poznaje go, jako Brata Alberta.
    Seanse:

21 stycznia 2022 r. (piątek), godz. 18.00
    22 stycznia 2022 r. (sobota), godz. 17.00
    24 stycznia 2022 r. (poniedziałek), godz. 18.00
    25 stycznia 2022 r. (wtorek), godz. 18.00

9. W ostatnim czasie, odeszli do wieczności
    - śp. Barbara Gruszewska, zam. ul. Szczecińska, l. 74
    - śp. Leokadia Hałuszka, zam. ul. Warcisława IV, l. 95;
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
Drogim Parafianom

ul. Chojnicka
ul. Poznańska

Czwartek, 6 stycznia

– UROCZYSTOŚĆ TRZECH KRÓLI – KOLĘDY NIE MA !!!

Piątek, 7 stycznia
ul. Sikorskiego