OGŁOSZENIA PARAFIALNE
II Niedziela zwykła – 16.01.2022 r.

 

 1. Modlitwy do św. Gerarda – patrona matek oczekujących potomstwa i dobrej spowiedzi, dziś (16. dzień miesiąca) po wieczornej Mszy św.

 2. Od 18 do 25 stycznia br. będzie trwał Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Towarzyszy mu hasło „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon” (Mt 2, 2). To czas, gdy chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach i spotkaniach.

 3. W piątek, 21 stycznia, Imieniny obchodzi Siostra Agnieszka, kancelistka. Msza Święta w intencji Solenizantki o godz. 18.30. Solenizantkę polecamy Waszym modlitwom;

 4. Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich Święta (21 i 22 stycznia) składamy serdeczne życzenia i otaczamy modlitwą.

 5. Modlitwy do św. Rity, o wsparcie w trudnych sytuacjach związanych z życiem rodzinnym, w sobotę (22 dzień miesiąca) po wieczornej Mszy św.

 6. W następną niedziele, (23 stycznia) w naszym kościele po Mszy św. o godz. 9.00 Zespół „Pasjonatki” zaśpiewa kolędy. Natomiast o godz. 17.00 będzie kolędowanie z młodzieżowym Chórem Crescendo z I LO w Szczecinku. Zapraszamy.

 7. AKCJA 1% dla parafii.
  Jeśli ktoś z parafian chciałby wspomóc naszą parafię w uzyskaniu dodatkowych środków finansowych, to może to uczynić przekazując 1% ze swoich podatków. Jak to uczynić? 
  W rozliczeniu rocznym podatków – trzeba wybrać jako odbiorcę 1% podatku - Fundację SMS z Nieba (KRS 0000475218) i w celu szczegółowym wpisać hasło: mały kościół. Dzięki temu Urząd Skarbowy przekaże tę kwotę na konto Fundacji SMS z Nieba, a Fundacja przekaże je na konto naszej parafii.Wyjaśniające ULOTKI – rozdadzą ministranci przed kościołem

 8. Zachęcamy parafian, w tym członków naszego Parafialnego Zespołu Synodalnego do wzięcia udziału w rekolekcjach synodalnych. Najbliższe spotkania:

  I TURNUS
  termin: 21-23 stycznia 2022 roku
  miejsce: Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu
  prowadzenie: bp Edward Dajczak
  zgłoszenia: 3-17 stycznia 2022 roku

  II TURNUS
  termin: 28-30 stycznia 2022 rok
  miejsce: Centrum Edukacyjno-Formacyjne w Koszalinie
  prowadzenie: bp Edward Dajczak
  zgłoszenia: 3-24 stycznia 2022 roku

  Więcej informacji o rekolekcjach, tutaj:
  http://www.diecezjakoszalin.pl/rekolekcje-synodalne

 9.  Polecamy styczniowy numer miesięcznika W Naszej Rodzinie wraz z dodatkiem: książką Sebastiana Karczewskiego pt. Polowanie na kardynała. Jest również nowy numer Gościa Niedzielnego i kolejna płyta z kolekcji Biblia Audio, tym razem księgi Rodzaju i Wyjścia.

 10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  - śp. Marian Piotrowski, zam. ul. Sikorskiego, l. 69;
  - śp. Jan Krokwiński, zam. ul. Warcisława IV, l. 91;
  - śp. Łucja Rynkiewicz, zam. ul. Chełmińska, l. 70; - zasłużona, emerytowana nauczycielka j. polskiego z „ekonomika”, wieloletnia działaczka Związku Zawodowego Solidarność;

  Polećmy Ich Bożemu miłosierdziu ...