OGŁOSZENIA PARAFIALNE
III Niedziela zwykła – 23.01.2022 r.

 1. Obchodzimy dziś kolejną Niedzielę Słowa Bożego, ustanowioną w 2019 r. przez papieża Franciszka po to, aby w wiernych wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego. Dobrą okazją do poznawania Biblii jest korzystanie z aplikacji mobilnej na smartfony, pod nazwą „Dzieło Biblijne”.

 2. Dziś jeszcze okazja do wspólnego kolędowania:
  - po Mszy św. o godz. 9.00 Zespół „Pasjonatki” zaśpiewa kolędy;
  - natomiast o godz. 17.00 będzie kolędował młodzieżowy Chór Crescendo z I LO w Szczecinku. Zapraszamy.

 3. We wtorek, 25 stycznia w liturgii obchodzimy święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła; tego dnia kończy się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

 4. Do wtorku w Kinie „WOLNOŚĆ” jest grany film „Nędzarz i madame”. Film ukazuje artystyczną i duchową drogę polskiego powstańca styczniowego, artysty-malarza oraz dobroczyńcy ubogich – Adama Chmielowskiego, który po latach burzliwej młodości postanawia porzucić swoje dotychczasowe życie, a świat poznaje go, jako Brata Alberta.
  24 stycznia 2022 r. (poniedziałek), godz. 18.00
  25 stycznia 2022 r. (wtorek), godz. 18.00

 5. Pod hasłem: „Chrześcijanie i muzułmanie świadkami nadziei” w środę, 26 stycznia obchodzony będzie 22. Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.

 6. Modlitwy do św. Moniki o dar wiary i nawrócenia dla bliskich osób w czwartek (27. dzień miesiąca) po wieczornej Mszy św.

 7. W piątek, 28 stycznia zapraszamy wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego i tych, którzy chcą dołączyć do grupy na Mszę św. o godz. 15.00.

 8. Również w piątek (28 stycznia) odbędzie się kolejne czuwanie „Duch i ogień”; rozpoczęcie o godz. 19.30. Zapraszamy wszystkich, zwłaszcza młodzież; kandydaci do bierzmowania obecność obowiązkowa;

 9. AKCJA 1% dla parafii. Jeśli ktoś z parafian chciałby wspomóc naszą parafię w uzyskaniu dodatkowych środków finansowych, to może to uczynić przekazując 1% ze swoich podatków. Jak to uczynić ? W rozliczeniu rocznym podatków – trzeba wybrać jako odbiorcę 1% podatku - Fundację SMS z Nieba (KRS 0000475218) i w celu szczegółowym wpisać hasło: mały kościół. Dzięki temu Urząd Skarbowy przekaże tę kwotę na konto Fundacji SMS z Nieba, a Fundacja przekaże je na konto naszej parafii.

 10. W następną niedzielę, po Mszach św. zbiórka do puszek na korony do Piety Skrzatuskiej, z okazji jubileuszu 50-lecia naszej Diecezji.

 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  - śp. Marzena Bracka, l. 50;
  - śp. Zdzisław Linkiewicz, zam. ul. Armii Krajowej, l. 80;

  Polećmy Ich i naszych zmarłych Bożemu miłosierdziu...