NIEDZIELA WIELKANOCNA
ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 17.04.2022r.

Bóg jest silniejszy od śmierci. Chrystus naprawdę powstał z martwych. Zmartwychwstanie Chrystusa, to podstawa naszej wiary.
Niech Chrystus Zmartwychwstały będzie dla WAS
- mocą - w codziennym życiu,
- nadzieją - w tych trudnych chwilach, które przeżywamy,
- światłem - które wskazuje drogę.
Niech obdarza Was ŁASKAMI i wnosi SZCZĘŚCIE do rodzinnego życia.
Pełnych POKOJU i RADOŚCI Świąt Wielkanocnych

1. Dźwięki dzwonów ogłosiły nam radosną wieść o Chrystusowym zmartwychwstaniu; Tym samym rozpoczęliśmy świętowanie Wielkanocy, które
    trwa przez całą oktawę; a więc przez cały tydzień uobecniamy wydarzenie Dnia Zmartwychwstania.

2. Dziękuję wszystkim, którzy w minionych dniach czuwali i modlili się, aby przygotować się na Zmartwychwstanie Chrystusa. To był wyjątkowy i szczególny czas. Swoje podziękowanie kieruję również do wszystkich, którzy w różnych wymiarach, PRZYGOTOWALI całe Triduum Paschalne.
    Wyraz wdzięczności składam także wszystkim, którzy ofiarowali żywność dla osób potrzebujących z parafii a także dla uchodźców z Ukrainy; dziękuje wolontariuszom z parafialnego Caritas, którzy przygotowali świąteczne paczki
    i zanieśli je potrzebującym;

3. Dziś, w Niedzielę Wielkanocną porządek Mszy niedzielny;

4. W Poniedziałek Wielkanocny, drugi dzień Świąt. Msze św. wg porządku niedzielnego.

5. W piątek, z racji oktawy Wielkanocy, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, czyli nie ma postu.

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili święto Miłosierdzia Bożego; Z tej racji trwa nowenna przed tą uroczystością.

7. Spotkanie rodziców dzieci komunijnych w przyszła niedzielę po Mszy o godz. 11.00 w auli domu parafialnego

8. W przyszłą niedzielę, (24 kwietnia) odbędzie się 38 Bieg Uliczny Memoriał Winanda Osińskiego. W związku z powyższym w godzinach od 8.45 do godz. 15.00. będą utrudnienia komunikacyjne.

9. W ostatnim czasie odeszły do wieczności:
    - śp. Anna Łaska, zm. Warcisława IV, l. 93
    - śp. Jadwiga Stach, l. 79;