Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - ogłoszenia duszpasterskie 29.05.2022 

 

 1. Dzisiejsza uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przypomina nam, że nasza Ojczyzna jest w niebie. Pan Jezus po wypełnieniu zbawczego planu wraca do domu Ojca, wskazując nam drogę.

 2. Już po raz czwarty katolicy na całym świecie obchodzą Tydzień Laudato si. (22-29 maja br.). W tym czasie chcemy we wspólnocie wierzących wsłuchać się w nauczanie Kościoła wyrażone w encyklice Laudato si Papieża Franciszka. To zaproszenie, by spojrzeć na otaczający nas świat, ludzi i całe Boże stworzenie z większą wrażliwością oraz by w wierze znaleźć motywację do zaangażowania i troski o nasz wspólny dom - Ziemię.

 3. We wtorek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

 4. Spotkanie Koła Przyjaciół Misji Zagranicznych we wtorek po wieczornej Mszy w klubie. Zapraszamy wszystkich parafian.

 5. Od środy rozpoczną się nabożeństwa czerwcowe
  - w dni powszednie o godz. 18.00
  - w niedziele i święta o godz. 17.30

 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca,
  z odpowiednimi nabożeństwami:
  w czwartek: – o godz. 18.30 Msza św. wspólnotowa dla wszystkich grup parafialnych oraz liturgicznej służby ołtarza;
  w piątek:
  - odwiedziny chorych od godz. 8.30
  – spowiedź: rano przed Mszami oraz od godz. 17.30
  w sobotę: – o godz. 8:00 różaniec i modlitwy w duchu fatimskim;

 7. W czwartek, na Mszy Św. o godz. 16.30 młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania, przez posługę ks. bp. Zbigniewa Zielińskiego. Z tej racji:
  - w poniedziałek (30.05.) – o godz. 19.00 – próba 1;
  - we wtorek (31.05.) – o godz. 19.00 – próba 2;
  - w środę (1.06.) – o godz. 19.00 – nabożeństwo pokutne i spowiedź; Obecność obowiązkowa!

 8. W sobotę, 4 czerwca ulicami naszego miasta przejdzie kolejny męski różaniec – wynagradzająca modlitwa różańcowa mężczyzn. Wymarsz o godz. 14.00 spod kościoła mariackiego, do parafii pw. św. Franciszka z Asyżu; gdzie na zakończenie będzie sprawowana Eucharystia. Po Eucharystii wspólne ognisko, kiełbaski i napoje.

 9. W sobotę, po Mszy wieczornej, zapraszamy na nabożeństwo Drogi Światła; jest to 14 stacji, spotkań ze Zmartwychwstałym Panem. Tak, jak w okresie Wielkie Postu, odprawiając Drogę Krzyżową celebrujemy mękę Chrystusa, tak w Drodze Światła celebrujemy Jego zwycięstwo nad śmiercią.

 10. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego, ODPUST w naszej parafii. Suma odpustowa o godz. 12.30. Na tę godzinę prosimy grupy parafialne o przygotowanie sztandarów i feretronów; Dzieci z klas III (komunijne), i z klas IV (rocznicowe) prosimy o przyjście w strojach komunijnych i niesienie poduszek w czasie procesji. Panie prosimy o przygotowanie wstążek od sztandarów i feretronów…

 11. W tym roku nie będzie FESTYNU parafialnego; jednakże drogie Panie proszę o upieczenie ciasta i przyniesienie do kuchni w sobotę, tak byśmy mogli w najbliższą niedzielę, po Mszach św. poczęstować parafian.

 12. Apostolstwo Dobre Śmierci zaprasza na Dzień Skupienia w Górce Klasztornej, w sobotę, 11 czerwca. Zapisy u pani Ewy, zelatorki i w kancelarii. Cena 40 zł.

 13. Organizujemy wyjazd do Koszalina na obchody Jubileuszu 50-lecia naszej Diecezji, które odbędą się 25 czerwca 2022 r. w koszalińskim amfiteatrze. Zapisy w kancelarii; koszt 30 zł;

 14. Klub Tańca Towarzyskiego Kalejdoskop zaprasza na darmowy kurs tańca dla dzieci, młodzieży i dorosłych w SAPIK-u przy ul. Kilińskiego 1. Zapisy i informacje pod numerem telefonu: 792 223 801. Zajęcia prowadzą panie, uchodźczynie z Ukrainy. Dzięki udziałowi w kursie, możemy je wspomóc, gdyż dajemy im pracę;

 15. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
  - śp. Stanisław Piasecki, zam. ul. Kamienna, l. 81;
  - śp. Bronisław Grabowski, zam. ul. Chełmińska, l. 76;
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 

Drogim Parafianom
życzymy błogosławionej niedzieli
i dobrego tygodnia