Uroczystość Najświętszej Trójcy – 12.06.2022

1. W dniu dzisiejszym cały Kościół czci największą tajemnicą wiary: Bóg jest jeden, ale istnieje w trzech Osobach. Za udział w uroczystym śpiewie: „Przed tak Wielkim Sakramentem” można uzyskać odpust zupełny;

2. Dziś kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej;

3. Ojciec Antoni Paździorko, misjonarz, świętuje dziś jubileusz 50-lecia ślubów zakonnych; połączony z imieninami, które w kalendarzu wypadają w poniedziałek. Drogiego Jubilata polecamy Waszym modlitwom i zapraszamy do wspólnego świętowania.

4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
    - w poniedziałek św. Antoniego Padewskiego;
    - we wtorek – bł. Michała Kozala;
    - w piątek – św. brata Alberta Chmielowskiego;

5. W czwartek, (16.06.) Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwana Bożym Ciałem.
    Msze święte o godz. 7.00, 9.00 (po niej odbędzie się procesja do 4 ołtarzy).
    Po zakończeniu procesji – Msza ok. godz. 11.10 - oraz o godz. 18.00.

Parafian prosimy o przygotowanie i ubranie ołtarzy oraz o ozdobienie okien swoich domów emblematami eucharystycznymi lub obrazami.Zapraszamy dzieci komunijne i rocznicowe do niesienia poduszek; dziewczynki z I klasy i przedszkolaki do sypania kwiatów – próba we wtorek, o godz. 17.00.
    Grupy modlitewne prosimy o przygotowanie feretronów i baldachimu – oraz ZAPISANIE się na listę w zakrystii.

Trasa procesji i grupy odpowiedzialne za przygotowanie ołtarzy:
    I ołtarz – ul. Szczecińska – Stowarzyszenie Kolejarzy;
    II ołtarz – ul Toruńska – Domowy Kościół;
    III ołtarz – ul. Piłsudskiego – Róże Różańcowe, Grupa Miłosierdzia i Neokatechumenat;IV ołtarz – przy krzyżu misyjnym - siostry Służebniczki i dzieci komunijne;

6. Podczas OKTAWY Bożego Ciała PROCESJA EUCHARYSTYCZNA wokół kościoła:
    - w dni powszednie – w czasie nabożeństwa czerwcowego
    - w niedzielę – po Mszy św. o godz. 11.00.

7. Msza dla kolejarzy w środę o godz. 17.00; po niej spotkanie w sali.

8. W czwartek, 16 czerwca, na terenach zielonych OSiR odbędzie się piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka, organizowany przez SAPiK; rozpoczęcie o godz. 12.00. Zapraszamy całe rodziny z dziećmi.

9. W przyszłą niedzielę młodzież z naszej parafii będzie sprzedawała wypieki z ciasta – aby uzbierać finanse na wakacyjny letnie wyjazdy: na rekolekcje oazowe i Międzynarodowe Spotkanie Młodzieży Redemptorystowskiej w Toruniu.

10. Nabożeństwo czerwcowe:
    - w dni powszednie o godzinie 18.00,
    - w niedziele i święta o godz. 17.30.

11. Organizujemy wyjazd do Koszalina na obchody Jubileuszu 50-lecia naszej Diecezji, które odbędą się 25 czerwca 2022 r. w koszalińskim amfiteatrze. Zapisy w kancelarii; koszt 30 zł;

12. Organizujemy spływ kajakowy z Nadarzyc do Szwecji, w sobotę 25 czerwca; koszt 100 zl. od osoby; wyjazd ok 7.00 rano; zapisy w zakrystii

- śp. Bogumiła Kaczan l.84, ul. Poznańska
    - śp. Wiesław Kaczan l. 75, ul. Armii Krajowej

Polećmy Ich Bożemu miłosierdziu…. Wieczny odpoczynek….