XII Niedziela Zwykła – 19.06.2022

1. Dziś, po Mszach św. młodzież z naszej parafii sprzedaje wypieki z ciasta, aby uzbierać dofinansowanie na letnie wyjazdy na rekolekcje oazowe i Zjazd Młodzieży Redemptorystowskiej.

2. Decyzją wyższych przełożonych zakonnych nastąpią ZMIANY PERSONALNE w naszej parafii:
    - o Łukasz Kalisz, duszpasterz został przeniesiony do klasztoru w Lublinie, gdzie podejmie dwuletni kurs misyjny; na jego miejsce przybędzie neoprezbiter, o. Patryk Reczek;
    - s. Agata, organistka została przeniesiona do Krościenka; na jej miejsce przybędzie s. Renata Borodziuk;
    - s. Beata, katechetka została przeniesiona do klasztoru i parafii w Krakowie; na jej miejsce przybędzie s. Małgorzata Łatka;
    - do pracy w kancelarii przybędzie s. Akwilla Lipiak;

3. Oficjalne pożegnania odbędą się w przyszłą niedzielę, 26 czerwca:
    - s. Agatę – pożegnamy na Mszy o godz. 9.00;
    - s. Beatę oraz o Łukasza – pożegnamy na Mszy o godz. 11.00

4. Do czwartku trwa OKTAWA Bożego Ciała. PROCESJA EUCHARYSTYCZNA wokół kościoła:
    - dzisiaj (w niedzielę) – po Mszy św. o godz. 11.00.
    - w dni powszednie – w czasie nabożeństwa czerwcowego;
    - wyjątek we wtorek - z racji nowenny – po Mszy wieczornej;
    W czwartek, na zakończenie oktawy poświecimy wianki

5. Nabożeństwa czerwcowe:
    - w dni powszednie o godzinie 18.00,
    - w niedziele i święta o godz. 17.30.

6. W środę, 22 czerwca, o godz. 18.30 Msze prymicyjną odprawią tegoroczni neoprezbiterzy redemptoryści: o. Ireneusz Krzywoń (który odbywał w naszej parafii praktykę diakońską) oraz o. Patryk Reczek, który będzie u nas posługiwał od 22 sierpnia. Serdecznie zapraszamy.

7. Modlitwa do św. Rity, o wsparcie w trudnych sytuacjach w życiu rodzinnym, w środę (22. dzień miesiąca) na koniec wieczornej Mszy św.

8. W czwartek uroczystość św. Jana Chrzciciela.

9. Ostatnie spotkanie naszego Parafialnego Zespołu Synodalnego w czwartek, po wieczornej Mszy Św.

10. W piątek – uroczystość Najśw. Serca Jezusowego.

11. W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny.

12. W sobotę, 25 czerwca br. będziemy świętowali Jubileusz 50-lecia istnienia naszej Diecezji. Niestety, z powodu braku zainteresowania odwołałem autokar na wyjazd przedstawicieli parafii; Pozostały wolne karnety wstępu do amfiteatru – są do wzięcia w kancelarii;

13. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na kształcenie w diecezji oraz KUL.

14. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
    - śp. Stanisław Zakrzewski, zam. ul. Warszawska, l. 76;
    - śp. Krystyna Dymecka, zam. ul. Szczecińska, l. 71;
    - śp. Helena Bikun, zam. ul. Chełmińska, l. 80.
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Drodzy Parafianie,
Życzymy Wam,
błogosławionej niedzieli
oraz udanego tygodnia pracy.