XXIII Niedziela Zwykła – 4.09.2022

1. Dziś jeszcze
    - zmiana tajemnic różańcowych – po Mszy o godz. 9.00
    - rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego
          - dla dzieci – na Mszy o godz. 11.00 i poświecenie przyborów szkolnych;
          - dla młodzieży – na Mszy o godz. 18.00

2. Dziś, w niedzielę 4 września, papież Franciszek ogłosi błogosławionym papieża Jana Pawła I. Na Stolicy Piotrowej zasiadał on zaledwie 33 dni w 1978 r. Był bezpośrednim poprzednikiem papież Polaka Jana Pawła II, który przejął po nim imię. Więcej informacji przeczytamy w nowym numerze Gościa Niedzielnego;

3. Od tej niedzieli wraca zwykły porządek Mszy niedzielnych, tzn.: o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30,16.00, 18.00.

4. Kancelaria czynna od wtorku do piątku, w godz. 10.00 do 12.00
    oraz 16.00 do 18.00.

5. Wznawiamy po wakacjach spotkania formacyjne dla dzieci i młodzieży:
    - schola dziecięca – sobota, godz. 9.30;
    - schola młodzieżowa – niedziela, godz. 16.30;
    - ministranci (młodsi i starsi) – sobota, godz. 9.30;
    - oaza dzieci bożych – sobota, godz. 10.15;
    Zapraszamy serdecznie także nowe osoby, które chcą się włączyć.

6. Spotkania KURSU PRZEDMAŁZEŃSKIEGO odbywają się w poniedziałki o godz. 19.15 w kaplicy Wieczernik w domu parafialnym. Pierwsze spotkanie w poniedziałek, 12 września.

7. Spotkanie kandydatów do bierzmowania (uczniowie klas I szkoły średniej) odbędzie się w poniedziałek, 19 września, o godz. 19.30 w kościele.

8. S. Renata, organistka zaprasza wszystkich członków chóru parafialnego oraz tych, który chcieliby się dołączyć do grupy i śpiewać, na spotkanie w najbliższy poniedziałek, 5 września, po wieczornej Mszy, w sali nr 10 w domu parafialnym.

9. Modlitwy do św. Jana Neumana orędownika osób chorych na choroby nowotworowe, w poniedziałek (jak w każdy piąty dzień miesiąca) po wieczornej Mszy św.

10. Spotkanie rodziców dzieci komunijnych (które w maju 2023r. przystąpią pierwszy raz do Komunii) w następną niedzielę po Mszy o godz. 11.00 w auli domu parafialnym.

11. 1 września br. wznawia swoją działalność Diecezjalne Studium Organistowskie w Koszalinie. Informacje dotyczące rekrutacji oraz większość zagadnień programowych zawarte są na stronie internetowej DSO www.szkolaorganistow.pl oraz pod tymczasowym numerem telefonu 792 131 000.

12. Organizujemy wyjazd do Skrzatusza na:
    - Diecezjalne Spotkanie Młodych, w sobotę 17 września (zapisy u ojca Michała i Patryka)
    - Świętowanie Jubileuszu 50-lecia Diecezji – Diecezjalna Pielgrzymka dla dorosłych – w niedzielę, 18 września. Zapisy w kancelarii; koszt 30 zł.

13. Polecamy wrześniowy numer miesięcznika W Naszej Rodzinie wraz z dodatkiem – książką św. Alfonsa Liguori pt. Zasady życia chrześcijanina.

14. W niedzielę 2 października br. ukaże się Gość Niedzielny Ekstra, który w całości będzie poświęcony św. Faustynie Kowalskiej oraz kultowi Bożego Miłosierdzia. Osoby zainteresowane zakupem prosimy o zapisy w kancelarii parafialnej do 18 września br. oraz wpłatę 12 zł;

- śp. Andrzej Bińczyk, zam. Chełmińska, l. 76.