XXXI Niedziela Zwykła – 30.10.2022

1. We wtorek, 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych.
   - Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00.
   - Nowenna nieustanna – wyjątkowo o godz. 17.30
   - Na Cmentarzu Komunalnym:
   - od godz. 9.00 do godz. 13.00 przy kaplicy będzie modlitwa wypominkowa.
     Ofiary z wypominek będą przeznaczone na potrzeby Bursy w Szczecinku.
   - o godz. 13.00 przy kaplicy cmentarnej, rozpocznie się nabożeństwo słowa z procesją przez cmentarz;
   - Na cmentarzu nie będzie celebrowana Msza Święta. Wiernych prosimy o wzięcie udziału w Eucharystii w kościołach parafialnych.
     Uczestnictwo we Mszy Świętej w Uroczystość Wszystkich Świętych jest dla katolików obowiązkowe.
     Wierni mogą uzyskać odpust zupełny w dniach od 1 do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych.

2. W Uroczystość Wszystkich Świętych na wszystkich cmentarzach naszego powiatu odbędzie się kwesta pieniężna do puszek na rzecz Hospicjum w Szczecinku.

3. Nowenna nieustanna we wtorek, wyjątkowo o godz. 17.30.

4. W środę, 2 listopada, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych zwane „Dniem Zadusznym”.
   - Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 7.30, i 18.30. Na Mszę św. o godz. 18.30 zapraszamy rodziny, których bliscy zmarli w okresie od 1 listopada 2021 r. do 31 października br. Prosimy przynieść ze sobą świece.
   - Na Cmentarzu Komunalnym
   - o godz. 19.30 przy kaplicy cmentarnej, rozpocznie się procesja przez cmentarz z modlitwą za zmarłych.
  - W Dniu Zadusznym wierni mogą uzyskać odpust zupełny, za nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienia tam Ojcze nasz i Credo. Odpust ten można zyskać od południa 1 listopada do północy 2 listopada. Można go ofiarować wyłącznie za zmarłych.

5. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszych bliskich zmarłych. Jeśli chcemy aby również w naszej parafii modlono się za nich, zachęcamy do przynoszenia WYPOMINEK. Są one wyłożone na stoliku pod chórem lub w zakrystii i kancelarii; czytelnie wypełnione (najlepiej drukowanymi literami) prosimy składać w kancelarii.

6. Nabożeństwo wypominkowe:
- w dni powszednie – o godz. 18.00
- w niedzielę – o godz. 17.30
Msza święta za zmarłych wypominanych w ciągu całego tygodnia w soboty o godz. 18.30.

7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca:
w czwartek: – Msza św. wspólnotowa dla grup parafialnych o godz. 18.30
w piątek:
– spowiedź dla wszystkich przed każdą Mszą oraz od godz. 18.00;
– odwiedziny chorych – od godz. 8.30;
w sobotę: o godz. 8:00 różaniec i modlitwy w duchu fatimskim;

8. Z inicjatywy Wspólnoty Męskiego Różańca rozpoczynamy w naszej parafii praktykę odprawiania Godziny Świętej, czyli adoracji Najświętszego Sakramentu, w intencji wynagradzającej za grzechy własne oraz innych ludzi. Będzie się ona odbywać w każdy pierwszy czwartek miesiąca od godz. 23.00 do północy. Godzina święta jest jedną z najpiękniejszych praktyk wynagradzających Panu Jezusowi za nasze grzechy. Chrystus wskazał to nocne czuwanie Małgorzacie Marii Alacoque podczas trzeciego objawienia w 1674r. Zapraszamy wszystkich parafian i gości, zarówno mężczyzn jak i kobiety.

9. Modlitwy do św. Jana Neumana orędownika osób chorych na choroby nowotworowe, w sobotę (piąty dzień miesiąca) po wieczornej Mszy św.

10. W sobotę, 5 listopada br. ulicami naszego miasta przejdzie kolejny męski różaniec, wynagradzająca modlitwa różańcowa mężczyzn. Wymarsz o godz. 14.00 spod kościoła mariackiego do parafii św. Rozalii, gdzie na zakończenie będzie sprawowana Eucharystia.

11. Następna niedziela, to niedziela adoracyjna, będzie więc:
- zmiana tajemnic Żywego Różańca o po Mszy godz. 9.00.
- spotkanie rodziców dzieci komunijnych po Mszy o godz. 11.00;
- taca tzw. budowlana - na spłatę kredytu za remont dachu domu paraf.

12. Polecamy listopadowy numer miesięcznika „W Naszej Rodzinie”, wraz z książką pt. Przedziwne sekrety dusz czyśćcowych; jest też nowy numer Gościa Niedzielnego.

- śp. Jerzy Wiaterski, zam. ul. Armii Krajowej, l. 76;
- śp. Paweł Adamczyk, zam. ul. Mirosławskiego, l. 74; (chórzysta i kolejarz ze SKK) – pogrzeb w poniedziałek, 31 października w Parsęcku, Msza o godz. 11.30.