I NIEDZIELA ADWENTU – 27.11.2022r.

1. Dzisiejsza, I Niedziela Adwentu, rozpoczyna nowy rok liturgiczny 2022/2023, który będziemy przeżywali pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Chcemy w tym roku obudzić i umocnić naszą wiarę w Kościół, gdyż zaczynamy wątpić, w to dzieło Boga na ziemi, które zostało ustanowione przez Jezusa dla nas grzesznych, z myślą o naszym zbawieniu.

2. Rozpoczynamy dziś parafialne rekolekcje adwentowe. Potrwają one do środy. Prowadzić je będzie o. Maciej Baron. SVD werbista, przełożony i proboszcz z Bytomia. Proszę Was o zorganizowanie i zarezerwowanie sobie czasu wolnego oraz poinformowanie innych osób.
    Spotkania rekolekcyjne: od poniedziałku do środy – o godz. 8.30 i 18.30;
    Spowiedź: od poniedziałku do środy: od 8.00 – 9.00 oraz 18.00 – 19.00;
    W czasie rekolekcji (w poniedziałek, wtorek i środę) nie będzie Mszy roratniej o godz. 6.30. oraz Mszy św. o godz. 7.30;

3. Dzisiaj, we wszystkich kościołach naszej diecezji, jest czytany List Biskupa Koszalińsko-Kołobrzeskiego Edwarda Dajczaka, zapowiadający peregrynację Skrzatuskiej Piety we wszystkich parafiach, kościołach i kaplicach diecezji. Celem peregrynacji jest ożywienie naszej wiary, aby wprowadzić w życie naszej diecezji postanowienia zakończonego niedawno synodu. (List jest wywieszony w gablocie parafialnej oraz na stornie Internetowej).

4. Modlitwy do św. Moniki, o dar wiary i nawrócenia dla bliskich osób dzisiaj (27 dzień miesiąca) po wieczornej Mszy św.

5. Wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku Jej czci odprawiana jest poranna Msza święta RORATNIA o godz. 6.30. Zachęcamy Was do uczestnictwa, a w sposób szczególny dzieci z lampionami.
    Roraty – rozpoczniemy po rekolekcjach – tj. w czwartek, o godz. 6.30
  6. W środę w liturgii wspominamy św. Andrzeja Apostoła; Tego dnia swoje imieniny obchodzą: o. Andrzej Skoczeń oraz o. Andrzej Kiełbasa. Msza św. w Ich intencji o godz. 18.30. Drogich Solenizantów polecamy Waszym modlitwom.

7. W środę (ostatnia w miesiącu) o godz. 18.30 Msza w intencji ochrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci; Zapraszamy szczególnie tych, którzy podjęli duchową adopcją dziecka poczętego.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
    • w czwartek – o godz. 18.30 – Msza św. wspólnotowa dla wszystkich grup parafialnych oraz liturgicznej służby ołtarza;
    • w piątek:
    – spowiedź św.: rano przed każdą Mszą św. oraz od godz. 18.00;
    – odwiedziny chorych – od godz. 8.30
    • w sobotę – o godz. 8:00 różaniec i modlitwy w duchu fatimskim;

9. W sobotę, 3 grudnia, ulicami naszego miasta przejdzie kolejny „męski różaniec” – wynagradzająca modlitwa różańcowa mężczyzn. Wymarsz o godz. 14.00 spod kościoła mariackiego - do kościoła św. Franciszka, gdzie na zakończenie będzie sprawowana Eucharystia.

10. Za tydzień I niedziela miesiąca, adoracyjna; taca tzw. budowlana;
    po Mszy św. o godz. 9.00 – zmiana tajemnic różańcowych;
    na Mszy św. o godz. 11.00 – poświecimy medaliki dzieci komunijnych
    po mszach - zbiórka do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.
  11. Ostatnie nabożeństwa wypominkowe:
    - w niedzielę – o godz. 17.30
    - w poniedziałek i środę – o godz. 18.00
    Wypominki za zmarłych zelatorów i członków żywego różańca będą odprawione w poniedziałek.
  12. Dziś przed kościołem (a w tygodniu w kancelarii) można nabywać opłatki na stół wigilijny oraz świece „Caritas”(ofiara: mała 8 zł, duża 20 zł). Zachęcamy zanieść je starszym i schorowanym sąsiadom. Przypominamy też, że nasza parafia nikogo nie delegowała do roznoszenia opłatków po domach.

13. Torby miłosierdzia na produkty żywnościowe dla ubogich oraz rodziny z Ukrainy są do zabrania ze stolika pod chórem. Wypełnione torby można składać w koszu Caritas, pod figurą św. Józefa.

- śp. Małgorzata Jermakowicz, zam. ul. Kamienna, l. 73;
    - śp. Krystyna Żółtowska, l. 70,