Uroczystość Najświętszej Trójcy – 04.06.2023

1. W dniu dzisiejszym cały Kościół czci największą tajemnicą wiary: Bóg jest jeden, ale istnieje w trzech Osobach. Za udział w uroczystym śpiewie: „Przed tak Wielkim Sakramentem” można uzyskać odpust zupełny; dziś kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej;

2. Świętujemy dziś w parafii podwójny Jubileusz: 100-lecie poświęcenia „małego kościoła” oraz 50-lecie powstania naszej parafii pw. Ducha Świętego. Dobremu Bogu dziękujemy za wszelkie łaski i dobro, które w tym czasie dokonało się w nas, w naszych rodzinach i w naszym mieście. Z tej okazji po Mszach zapraszamy na poczęstunek na kremówkę…
    A wspólne świętowanie wszystkich parafian przy grillu, kawie i ciastku, odbędzie się na festynie parafialnym, w niedzielę 18 czerwca, w godz. 14.00 – do godz. 20.00 na tzw. ślusarni.

3. Z wielką radością informujemy, że Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda za wybitne zasługi w pracy duszpasterskiej oraz działalności społecznej i charytatywnej, nadał Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski Biskupowi Seniorowi Edwardowi Dajczakowi.

4. Zmiana tajemnic różańcowych, będzie wyjątkowo, we wtorek, 6 czerwca, po wieczornej Mszy św.

5. Msza dla kolejarzy w środę o godz. 17.00; po niej spotkanie w sali.

6. W czwartek, 8 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwana Bożym Ciałem.
    Msze święte o godz. 7.00, 9.00 (po Niej odbędzie się procesja do 4 ołtarzy).
    Po zakończeniu procesji Msza ok. godz. 11.10 - oraz wieczorem o godz. 18.00.

Parafian prosimy o przygotowanie i ubranie ołtarzy oraz o ozdobienie okien swoich domów emblematami eucharystycznymi lub obrazami.
    Zapraszamy dzieci komunijne i rocznicowe do niesienia poduszek; dziewczynki z I klasy i przedszkolaki do sypania kwiatów – próba we wtorek, o godz. 17.00.
    Grupy modlitewne prosimy o przygotowanie feretronów i baldachimu – oraz ZAPISANIE się na listę w zakrystii.

Trasa procesji i grupy odpowiedzialne za przygotowanie ołtarzy:
    I ołtarz – ul. Szczecińska – Stowarzyszenie Kolejarzy;
    II ołtarz – ul Toruńska – Domowy Kościół;
    III ołtarz – ul. Piłsudskiego – Róże Różańcowe i Neokatechumenat;
    IV ołtarz – przy krzyżu misyjnym - siostry Służebniczki i dzieci komunijne;

7. Podczas OKTAWY Bożego Ciała PROCESJA EUCHARYSTYCZNA wokół
    kościoła:
    - w dni powszednie – w czasie nabożeństwa czerwcowego
    - w niedzielę – po Mszy św. o godz. 11.00.

8. Nabożeństwo czerwcowe:
    - w dni powszednie o godzinie 18.00,
    - w niedziele i święta o godz. 17.30.

9. W sobotę, 10 czerwca swoje imieniny obchodzi s. Małgorzata, katechetka oraz nasza kucharka, Pani Małgosia; Msza w intencji Solenizantek będzie we wtorek 13 czerwca, o godz. 18.30;

10. DYSPENSA
    Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski Zbigniew Zieliński, chcąc podkreślić radość jaką niesie ze sobą świętowanie Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, a także w związku z charakterem wypoczynkowym tzw. „długiego weekendu”, kierując się dobrem duchowym wiernych, na mocy kan. 87 § 1 KPK, udziela w piątek, 9 czerwca 2023 r. wszystkim wiernym Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej i osobom przebywającym na terenie diecezji (kan. 91 KPK), dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia, z zachowaniem wszystkich pozostałych przepisów prawa.

11. W następną niedzielę, na Mszy o godz. 9.00 pożegnamy w parafii ojca Andrzeja Kiełbasę, misjonarza, który decyzją naszych wyższych przełożonych zakonnych został przeniesiony do Kościeliska na urząd administratora domu wypoczynkowego redemptorystów.

12. ADŚ organizuje wyjazd do Górki Klasztornej na Dzień Skupienia, który odbędzie się w 10 czerwca br. Zgłoszenia u pani Ewy Kaszuby lub w kancelarii. Koszt wyjazdu 40 zł.

13. Polecamy nowy numer miesięcznika W Naszej Rodzinie wraz z dodatkiem - książką pt. „Oddychać Jezusem" autorstwa Sióstr Klarysek od Wieczystej Adoracji

14. Księża Neoprezbiterzy z Koszalina, którzy niedawno przyjęli sakrament święceń w stopniu prezbitera, odprawią Mszę św. prymicyjną w poniedziałek 5. czerwca o godz. 18:00 w kościele Miłosierdzia Bożego w Szczecinku. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej uroczystości.

15. Parafia w Parsęcku zaprasza na warsztaty pisania ikon. Propozycja skierowana jest do wszystkich, którzy chcieliby spotkać Boga w modlitwie i pisaniu ikony Matki Bożej. Warsztaty obejmują 6 dni od 24-29 lipca br. i będą się w Parsęcku. Obowiązują zapisy - liczba miejsc jest ograniczona. Szczegóły na plakacie w gablocie.

- śp. Jerzy Bludas, zam. ul. Miła, l. 71;
    - śp. Kazimierz Lesiński, zam. ul. Kamienna, l. 95;
    - śp. Eleonora Siewierska – Kula, zam. ul. Chełmińska, l. 96;
    - śp. Wojciech Więckowski, z Bornego Sulinowa, l. 54; z naszej orkiestry dętej.
    Polećmy Ich Bożemu miłosierdziu…. Wieczny odpoczynek….

Życzymy Wam,
błogosławionej niedzieli