X Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne 11.06.2023

1. Decyzją wyższych przełożonych zakonnych redemptorystów nastąpią ZMIANY PERSONALNE w naszej parafii:
- o. Arkadiusz Sojka, proboszcz parafii i przełożony wspólnoty został przeniesiony do Głogowa, gdzie podejmie posługę proboszcza;
- o. Michał Wielgus, wikariusz i duszpasterz został przeniesiony do parafii w Krakowie, gdzie podejmie posługę duszpasterza i katechety;
- o. Patryk Reczek, duszpasterz został przeniesiony do nowej placówki redemptorystów, do parafii w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie podejmie posługę duszpasterza i katechety;
- o. Marian Krakowski, duszpasterz został przeniesiony do parafii
w Krakowie, gdzie podejmie posługę duszpasterza;
- o. Andrzej Kiełbasa, misjonarz, został przeniesiony do Kościeliska na urząd administratora domu wypoczynkowego redemptorystów.
- o. Wojciech Pawlicki, misjonarz został przeniesiony do klasztoru w Gdyni gdzie podejmie posługę misjonarza;
- o. Andrzej Skoczeń, duszpasterz został przeniesiony do klasztoru w Tuchowie;
Oficjalne pożegnanie WSZYSTKICH ojców odbędzie się w przyszłą niedzielę, 18 czerwca: na Mszy o godz. 9.00;
Jednocześnie Zarząd Prowincji powołał o. Ireneusza Byczkiewicz na urząd nowego przełożonego wspólnoty w Szczecinku i proboszcza. Objęcie urzędu proboszcza nastąpi we wtorek, 20 czerwca, na Mszy o godz. 18.30.

2. Do czwartku trwa OKTAWA Bożego Ciała. PROCESJA EUCHARYSTYCZNA wokół kościoła:
- dzisiaj (w niedzielę) – po Mszy św. o godz. 11.00.
- w dni powszednie – w czasie nabożeństwa czerwcowego;
- we wtorek - z racji nowenny – po Mszy wieczornej;

3. Nabożeństwa czerwcowe:
- w dni powszednie o godzinie 18.00,
- w niedziele i święta o godz. 17.30.

4. We wtorek Msza wieczorna w intencji Ojczyzny i Radia Maryja oraz w intencji Solenizantek: s. Małgorzaty oraz pani Małgosi kucharki

5. We wtorek imieniny obchodzi o. Antoni Paździorko, vice-rektor wspólnoty. Solenizanta polecamy Waszym modlitwom

6. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza w środę na Mszę wieczorną; po Mszy spotkanie w klubie; wcześniej różaniec o godz. 17.20;

7. W piątek uroczystość Najśw. Serca Jezusowego. O godz. 15.00 Msza Czcicieli Bożego Miłosierdzia.

8. Modlitwa do św. Gerarda, patrona małżeństw oczekujących potomstwa oraz dobrej spowiedzi w piątek (16 dzień miesiąca) po wieczornej Mszy.

9. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny.

10. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na kształcenie w diecezji oraz KUL.

11. Festyn parafialny odbędzie się w następną niedzielę, 18 czerwca, w godz. 14.00 do godz. 20.00 na tzw. ślusarni. Zapraszamy do wspólnego świętowania i zabawy przy grillu, kawie i ciastku; Drogie panie proszę o upieczenie ciasta i przeniesienie go do klasztoru w piątek po południu lubi w sobotę rano.
Można już nabywać LOSY na loterię fantową (ofiara 10 zł)
- dzisiaj (i w przyszłą niedzielę) – w zakrystii,
- a w ciągu tygodnia w kancelarii.

12. Siostry Redemptorystki zapraszają dziewczęta i młode kobiety na rekolekcje, dające możliwość zamyślenia się nad własnym powołaniem. Pierwszy termin to 21-23 lipca 2023. Szczegóły na plakacie w gablocie albo na stronie sióstr.

13. W tym tygodniu odeszła do wieczności:
- śp. Irena Ciesielska, zam. ul. Armii Krajowej, pogrzeb w Budzynie;
- śp. Janina Bińczyk, zam. ul. Klasztorna l. 99;
- śp. Urszula Denisuk, zam. ul. Chełmińska, l 72.
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Drodzy Parafianie,
Życzymy Wam,
błogosławionej niedzieli
oraz udanego tygodnia pracy.