XX Niedziela Zwykła – 20.08.2023

1. Od przyszłej niedzieli wraca zwykły porządek Mszy niedzielnych, tzn.: o godz. 7:00, 9:00, 11:00, 12:30, 16:00, 18:00.

2. Kancelaria czynna od wtorku do piątku, w godz. 10:00 do 12:00 oraz 16:00 do 18:00.

3. W nadchodzącym tygodniu obchodzimy rocznicę porozumień sierpniowych (31 sierpnia 1980) oraz 84 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. W naszych modlitwach polecajmy tych, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny.

4. W najbliższym tygodniu:

• Wtorek – 18.00 Nieustanna Nowenna do MBN Pomocy;
  • Piątek – Grupa Czcicieli Miłosierdzia Bożego zaprasza na Mszę św. o godz. 15.00, w czasie której będzie miało miejsce namaszczenie Olejem Miłosierdzia z Sanktuarium w Krakowie Łagiewnikach. Po Eucharystii zapraszamy na pierwsze spotkanie po wakacjach do klubu parafialnego;
  • Piątek – I piątek miesiąca; spowiedź 30 minut przed każdą Mszą św.;
  • Piątek – po wakacjach wznawiamy odwiedziny chorych. Rozpoczynamy od godz. 8.30;
  • Sobota – ulicami Szczecinka przejdzie „męski różaniec” – wynagradzająca modlitwa różańcowa mężczyzn. Wymarsz o godz. 14.00 spod kościoła mariackiego. Powrót w to samo miejsce na Eucharystię;
  • Przyszła niedziela – zmiana tajemnic różańcowych – po Mszy św. o godz. 9.00;
  • Przyszła niedziela – rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego:
    - dla dzieci – na Mszy o godz. 11.00 błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych;
    - dla młodzieży – na Mszy o godz. 18.00.

5. Organizujemy wyjazd młodzieży na Diecezjalne Spotkanie Młodych, które odbędzie się w Skrzatuszu, 16 września (sobota). Tytuł spotkania to "Ochrzczeni Miłością”. Wyjazd o godz. 11.00. Powrót planowany jest na godz. 22.30. Zapisy przyjmuje o. Wojciech Wilgowicz. Więcej informacji na Facebooku naszej parafii lub na stronie diecezji www.diecezjakoszalin.pl.

5. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności:
Śp. + Krzysztof Pawlak, l. 61;
Śp. + Maria Kowalska, z ul. Staszica, l. 75;
Śp. + Mirosław Sielicki, z ul. Warszawskiej, l. 75;
Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

Wszystkim naszym gościom i parafianom życzymy błogosławionego tygodnia.