XXIV Niedziela Zwykła – 17.09.2023

1.Gratulujemy Wspólnocie Apostolstwa Dobrej Śmierci Jubileuszu 25 - lecia istnienia w naszej parafii i cieszymy się pięknym spotkaniem, które odbyło się w piątek. Nasze podziękowanie składamy na ręce Pani Ewy Kaszuby i opiekuna wspólnoty o. Andrzeja Bałuka.

2. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone dzisiaj do puszek przed kościołem na kształcenie w diecezji i na KUL.

3. W najbliższym tygodniu:

• Poniedziałek KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI, godz. 19.15, w kaplicy Wieczernik w domu parafialnym (naprzeciw kancelarii).
  • Wtorek – 18.00 Nieustanna Nowenna do MBN Pomocy.
  • Środa 18.00 spotkanie dla KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA.
  • Czwartek – KRĄG BIBLIJNY, godz. 19.15.
  • PiatekGODZINA MIŁOSIERDZIA, godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

4. Informujemy, że 1 października organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu, z racji wspomnienia liturgicznego i 85 rocznicy śmierci św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Koszt 100 zł. W cenie autokar, ubezpieczenie, poczęstunek i opieka pielęgniarska. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy św. lub u Pani Marianny. Wyjazd o godz. 7.00. Powrót około godz. 20.00. Duchowym opiekunem pielgrzymki jest o. Andrzej Bałuk.

5. W dniach 20-22 października 2023 r. (piątek – niedziela) w parafii Św. Antoniego w Toruniu organizowane są warsztaty liturgiczno – muzyczne, które poprowadzi Hubert Kowalski – kompozytor, instrumentalista, dyrygent, przedstawiciel nurtu muzyki liturgicznej. Uczestnikami warsztatów będą, tworzący kilkudziesięcioosobowy chór oraz uczniowie szkoły muzycznej, grający w towarzyszącej chórowi orkiestrze. Warsztaty zakończą się koncertem, który 22 października odbędzie się w kościele pw. św. Antoniego na toruńskich Wrzosach.
Na te warsztaty organizujemy wyjazd.

6. 26 września 2023 (wtorek) będziemy gościli Huberta w naszej parafii w Szczecinku. O godz. 18.00 poprowadzi pierwszą próbę dla chóru rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii świętej.
Natomiast na godz. 19.30 zapraszamy wszystkich którzy lubią śpiewać. Młodzież i dorosłych. Hubert poprowadzi próbę która, mamy nadzieję zachęci też do wyjazdu na wyżej proponowane spotkanie w Toruniu.
Więcej informacji u o. Proboszcza

7. Zapraszamy na spotkania formacyjne dla dzieci i młodzieży:

• schola dziecięca – sobota, godz. 9.30;
  • schola młodzieżowa – sobota godz. 11.00;
  • ministranci (młodsi i starsi) – sobota, godz. 9.30;
  • oaza dzieci bożych – sobota, godz. 10.15;
  • oaza młodzieżowa – piątek, godz. 19.00;

8. Po raz kolejny rusza głosowanie na projekty, które będą sfinansowane z budżetu obywatelskiego. W związku z tym parafia pw. Św. Franciszka z Asyżu zwraca się z gorąca prośbą do wszystkich mieszkańców naszego miasta o poparcie projektu:
„Remont oczka wodnego w Zwierzyńcu u Św. Franciszka”, któremu nadano numer 22. Teren rekreacyjny przy kościele i hospicjum Św. Franciszka jest odwiedzany licznie przez mieszkańców miasta, zarówno dorosłych jak i dzieci, dlatego zagłosuj, bo warto! Twój głos ma znaczenie! Głosowanie rusza w poniedziałek 18 września i potrwa do 09 października 2023r.
Głosować można wyłącznie elektronicznie za pomocą interaktywnego formularza dostępnego na stronie Budżetu Obywatelskiego. Dla wszystkich, którzy nie mają możliwości oddania głosu w takiej formie, w recepcji hospicjum zostanie uruchomiony punkt do głosowania elektronicznego, który będzie czynny w godzinach 09.00-14.00. Pomocą będą służyły Siostry Albertynki.

Wszystkim naszym gościom i parafianom życzymy błogosławionego tygodnia.