XXVIII Niedziela Zwykła – 15.10.2023

1. Obchodzimy dziś XXIII Dzień Papieski, pod hasłem „Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. W tym dniu przeprowadzana jest zbiórka na stypendia dla zdolnych i ubogich uczniów oraz studentów z małych miejscowości i terenów wiejskich. Z zebranych ofiar podczas Dnia Papieskiego stypendia otrzymuje 60 młodych osób z naszej diecezji. Dziękujemy za wszystkie ofiary przeznaczona na Fundusz Dzieła III Tysiąclecia.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas 8 na spotkanie formacyjne.

3. W poniedziałek, w parafiach prowadzonych przez redemptorystów, obchodzimy wspomnienie św. Gerarda Majelli, redemptorysty, patrona matek, małżeństw oczekujących potomstwa oraz dobrej spowiedzi. Modlitwy w intencji rodziców oczekujących potomstwa i za matki oczekujące rozwiązania po Mszy o godz. 18.30.

4. We wtorek, 17 października, swoje imieniny obchodzi s. Ligoria, przełożona Sióstr Służebniczek i katechetka. Drogą Solenizantkę polecamy naszym modlitwom.

5. W środę, 18 października, wspominamy św. Łukasza, Ewangelistę; W tym dniu w naszej modlitwie szczególnie pamiętamy o wszystkich pracownikach służby zdrowia, których patronem jest św. Łukasz.

6. W naszej parafii nabożeństwa różańcowe:

• dla dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 17.00;
  • dla młodzieży i dorosłych – codziennie o godz. 18.00;
  • w niedziele – dla wszystkich o godz. 17.30.

7. Niektóre nabożeństwa i spotkania:

• Wtorek NIEUSTANNA NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY, godz. 18.00 a po niej Msza św. m.in. w int. Ojczyzny, Radia Maryja, o. Tadeusza Rydzyka oraz współpracowników i ofiarodawców.
  • Czwartek – KRĄG BIBLIJNY, godz. 19.15.
  • PiątekGODZINA MIŁOSIERDZIA, godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

8. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas 8 na spotkanie formacyjne.

9. Zapraszamy na spotkania formacyjne dla dzieci i młodzieży:

• schola dziecięca – sobota, godz. 9.30;
  • schola młodzieżowa – sobota godz. 11.00;
  • ministranci (młodsi i starsi) – sobota, godz. 9.30;
  • oaza dzieci bożych – sobota, godz. 10.15;

10. “Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka” (Tb 4,7) – to hasło tegorocznego VII Światowego Dnia Ubogich, który odbędzie się 19 listopada 2023 roku. Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w organizację tego dnia w naszej parafii, zapraszamy do domu parafialnego na pierwsze spotkanie, w poniedziałek 16 października o godz. 19.00.

11. Od 22.10.2023 do 29.11.2023 odbędą się XII DNI KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie w gablocie.

12. Za tydzień Niedziela Misyjna; po Mszach będzie zbiórka do puszek na Papieskie Dzieła Misyjne.

13. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:
+Anna Czyżewska, zam. ul. Szczecińska, l. 93;
+ Roman Kulikowski, zam. ul. Mickiewicza, l. 79;
+ Bogdan Kowalczyk, zam. u. Warcisława IV, l. 76;
Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.

14. Wszystkim naszym gościom i parafianom życzymy błogosławionego tygodnia.