XXX Niedziela Zwykła – 29.10.2023

1. Gościmy dziś w naszej wspólnocie parafialnej o. Piotra Koźlaka dyrektora wydawnictwa Homo Dei i br. Henryka Koguta z Krakowa. Dziękujemy za wygłoszone słowo i zachęcamy do lektury książek.

2. Ostatnie nabożeństwo różańcowe dla dzieci w poniedziałek o godz. 17.00 a dla dorosłych o godz. 18.00.

3. W środę, 1 listopada – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00.

4. Na Cmentarzu Komunalnym:

•  od godz. 9.00 do godz. 13.00 przy kaplicy będzie modlitwa wypominkowa. Ofiary z wypominek będą przeznaczone na potrzeby Bursy w Szczecinku.
  • o godz. 13.00 przy kaplicy cmentarnej, rozpocznie się nabożeństwo słowa z procesją przez cmentarz;
     Na cmentarzu nie będzie celebrowana Msza Święta. Wiernych prosimy o wzięcie udziału w Eucharystii w kościołach parafialnych.
  • Przypominamy, że uczestnictwo we Mszy Świętej w Uroczystość Wszystkich Świętych jest dla katolików obowiązkowe.
  • W Uroczystość Wszystkich Świętych na wszystkich cmentarzach naszego powiatu odbędzie się kwesta pieniężna do puszek na rzecz Hospicjum w Szczecinku.

5. ODPUST ZUPEŁNY ZA ZMARŁYCH można uzyskać raz dziennie za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych w dniach od 1 do 8 listopada. Uzyskamy go przez spełnienie zwykłych warunków, to znaczy: bycie w stanie łaski uświęcającej, postanowienie nieprzywiązywania się do żadnego grzechu, nawiedzenie kościoła lub cmentarza, odmówienie modlitw: Ojcze Nasz i Wierzę w Boga… w intencji, w której modli się papież.

6. W czwartek, 2 listopada, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych zwane „Dniem Zadusznym”.

• Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 7.30, i 18.30. Na Mszę św. o godz. 18.30 zapraszamy rodziny, których bliscy zmarli w okresie od 1 listopada 2022 r. do 31 października br. Prosimy przynieść ze sobą świece.
  • Na Cmentarzu Komunalnym o godz. 19.30 przy kaplicy cmentarnej, rozpocznie się procesja przez cmentarz z modlitwą za zmarłych.

7. NABOŻEŃSTWO WYPOMINKOWE:

• w dni powszednie – o godz. 18.00
  • w niedzielę – o godz. 17.30
  • Msza święta za zmarłych wypominanych w ciągu całego tygodnia w soboty o godz. 18.30.
  • Na stoliku pod chórem lub w zakrystii są wyłożone „kartki wypominkowe” za zmarłych; czytelnie wypełnione (najlepiej drukowanymi literami) prosimy składać w kancelarii parafialnej.

8. Przed nami:

• I czwartek miesiąca – 23.00 – 24.00 Godzina Święta – adoracja w ciszy.
  • I piątek miesiąca – spowiedź 30 minut przed każdą Mszą św.; od godziny 8.30 odwiedzimy chorych; 15.00 – Godzina Miłosierdzia.
  • I sobota miesiąca – o godz. 16.00 zapraszamy na czuwanie modlitewne. W programie: wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa, 15 minutowa medytacja w ciszy. Po czuwaniu Msza św., a później spotkanie członków Róż Różańcowych w klubie parafialnym.

9. W sobotę, 4 listopada br. ulicami naszego miasta po raz kolejny przejdzie MĘSKI RÓŻANIEC, wynagradzająca modlitwa różańcowa mężczyzn. Wymarsz o godz. 14.00 spod kościoła mariackiego do kaplicy Sióstr Niepokalanek, gdzie na zakończenie będzie sprawowana Eucharystia.

10. W najbliższą niedzielę:

• zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9.00;
  • spotkanie rodziców dzieci komunijnych po Mszy św. o godz. 11.00 (sala parafialna);
  • taca budowlana – na spłatę kredytu za remont dachu domu parafialnego;

11. W Szczecinku trwają XII DNI KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ. W ramach spotkań proponowane są m.in. Warsztaty Muzyki Liturgicznej, które odbędą się w dniach 17 – 19 listopada 2023, organizowane przez Stowarzyszenie Exordium. Poprowadzą je Piotr Pałka i Paweł Bębenek. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie w gablocie lub na stronie stowarzyszenia.

12. Caritas zaprasza do gestu miłosierdzia wobec potrzebujących wsparcia w okresie zimowym. W ramach ogólnopolskiej kampanii "Zapałka nie ogrzeje" 1 i 5 listopada w naszej parafii po Mszach św. będziemy rozprowadzać pudełka z zapałkami. Będziemy kwestować na rzecz ludzi potrzebujących wsparcia w rozpoczętym sezonie grzewczym – starszych, chorych, będących w trudnej sytuacji materialnej.

13. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:
+ śp. Mieczysław Łotowicz lat 87, zam. ul. Warszawska;
+ śp. Jarosław Samborski lat 74, zam. ul. Kamienna;
+ śp. Jerzy Szerszeń, ul. Drahimska ( pogrzeb poza parafią);
+ śp. prof. Wanda Półtawska, która była współpracowniczką św. Jana Pawła II, lekarzem psychiatrą, więźniarką niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Ravensbrück, bezkompromisową obrończynią ludzkiego życia, 2 listopada skończyłaby 102 lata;

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.

14. Wszystkim naszym gościom i parafianom życzymy błogosławionego tygodnia.