XXX Niedziela Zwykła – 29.10.2023

1. Dzisiaj:

• zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9.00;
  • spotkanie rodziców dzieci komunijnych po Mszy św. o godz. 11.00 (sala parafialna);
  • taca budowlana – na spłatę kredytu za remont dachu domu parafialnego;
  • Po każdej Mszy św. Caritas będzie rozprowadzało zapałki w akcji "Zapałka nie ogrzeje". Bóg zapłać za każde wsparcie.

2. Przypominamy że ODPUST ZUPEŁNY ZA ZMARŁYCH można uzyskać raz dziennie za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych w dniach od 1 do 8 listopada. Uzyskamy go przez spełnienie zwykłych warunków, to znaczy: bycie w stanie łaski uświęcającej, postanowienie nieprzywiązywania się do żadnego grzechu, nawiedzenie kościoła lub cmentarza, odmówienie modlitw: Ojcze Nasz i Wierzę w Boga w intencji, w której modli się papież.

3. NABOŻEŃSTWO WYPOMINKOWE:

• w dni powszednie – o godz. 18.00
  • w niedzielę – o godz. 17.30
  • Msza święta za zmarłych wypominanych w ciągu całego tygodnia w soboty o godz. 18.30.
  • Na stoliku pod chórem lub w zakrystii są wyłożone „kartki wypominkowe” za zmarłych; czytelnie wypełnione (najlepiej drukowanymi literami) prosimy składać w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

4. W piątek, 11 listopada br., przypada 105. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Msze święte, jak w dni powszednie. Uroczystości miejskie rozpoczną się w kościele mariackim Mszą św. o godz. 12.00; uroczystości pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego o godz. 13.00. W modlitwach pamiętajmy o naszej Ojczyźnie oraz o tych, którzy ginęli za naszą wolność. Pamiętajmy też o wywieszeniu flag narodowych na naszych domach.

5. Przed nami:

• Poniedziałek - wsp. błogosławionych redemptorystów – męczenników wojny domowej w Hiszpani: bł. Józefa Ksawerego i jego pięciu towarzyszy oraz bł. Vicente Renuncio wraz z jedenastoma towarzyszami
  • Wtorek – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
  • W środę 8 listopada o godz. 18.30 Msza św. w intencjach ADŚ oraz różaniec do Matki Bożej do 7 boleści o godz. 17.20.
  • Czwartek - rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej i 291. rocznica powstania Zgromadzenia Redemptorystów.
  • Sobota - św. Marcina z Tours, bpa.

6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania szkoły średniej odbędzie się za tydzień 12 listopada po Mszy św. o godz. 18.00.

7. W przyszłą niedzielę, 12 listopada, jak co roku, obchodzony jest w Kościele w Polsce Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zbierane po Mszach św. ofiary będą przeznaczone na wsparcie chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

8. Jest już do nabycia nowy numer „W naszej Rodzinie” oraz dodatek – książka o Rotmistrzu Pileckim pt. „Rotmistrz Pilecki Niezłomny Bohater”.

9. W Szczecinku trwają XII DNI KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ. W ramach spotkań proponowane są m.in. Warsztaty Muzyki Liturgicznej, które odbędą się w dniach 17 – 19 listopada 2023, organizowane przez Stowarzyszenie Exordium. Poprowadzą je Piotr Pałka i Paweł Bębenek. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie w gablocie lub na stronie stowarzyszenia.

10. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:
+ śp. Stefan Susiak l.85, zam. Piława     (spoza parafii)
+ śp. Józefa(f) Maksymiuk l. 94, zam. Wierzchowo      (spoza parafii)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.

11. Wszystkim naszym gościom i parafianom życzymy błogosławionego tygodnia.