JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA - 26.11.2023

1. Mimo ataku zimy, w osłoniętej i ogrzanej wiacie przy „Ślusarni”, dzięki wsparciu wielu osób, mieliśmy okazję przeżyć VII Światowy Dzień Ubogiego. Nie wiedzieliśmy co nas spotka ale dzisiaj jesteśmy uradowani i szczęśliwi, że było nas tak wielu. Dlatego z głębi serca wszystkim DZIĘKUJEMY! Za spotkanie, poświęcony czas, talenty i za wszelkie dobra materialne. Niech takie dni przyczyniają się do podjęcia próby otwarcia na drugiego człowieka.

2. Dziś obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla, Światowy Dzień Młodzieży, święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

3. Przed nami:

• Poniedziałek – o godz. 19.00 spotkanie w klubie (dom parafialny) dla wszystkich zaangażowanych w Światowy Dzień Ubogich.
  • Poniedziałek – po Mszy św. o godz. 18.30 modlitwa przez wstawiennictwo św. Moniki o dar wiary i nawrócenia dla osób bliskich (27 dzień miesiąca).
  • Wtorek – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
  • Wtorek – o godz. 18.30 Msza św. Przyjaciół Koła Misji Zagranicznych, a po niej spotkanie z o. Andrzejem Ćwikiem w klubie (dom parafialny);
  • Czwartek – święto św. Andrzeja Apostoła. Wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.
  • I piątek miesiąca – spowiedź 30 minut przed każdą Mszą św.; od godziny 8.30 odwiedzimy chorych; 15.00 – Godzina Miłosierdzia.
  • I sobota miesiąca – o godz. 17.30 zapraszamy na czuwanie modlitewne. W programie: wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa, 15 minutowa medytacja w ciszy. Po czuwaniu Msza św., a później spotkanie członków Róż Różańcowych w klubie parafialnym.

4. ZABAWA ANDRZEJKOWA DLA DZIECI – sobota, 2 grudnia od godz. 11.00 w sali parafialnej. Zapraszamy.

5. W sobotę, 2 grudnia br. ulicami naszego miasta po raz kolejny przejdzie MĘSKI RÓŻANIEC, wynagradzająca modlitwa różańcowa mężczyzn. Wymarsz o godz. 14.00 spod kościoła mariackiego do parafii św. Rozalii, gdzie na zakończenie będzie sprawowana Eucharystia.

6. W przyszłą niedzielę, 3 grudnia:

• Zaczyna się Adwent i nowy rok liturgiczny 2023/2024, który w tym roku będziemy przeżywać pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Zapraszamy wszystkich dorosłych do udziału w rekolekcjach adwentowych które rozpoczną się w I niedzielę adwentu. Poprowadzi je o. Oskar Maciaczyk OFM, franciszkanin.
  • zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9.00;
  • spotkanie rodziców dzieci komunijnych po Mszy św. o godz. 11.00 (sala parafialna);
  • Po każdej Mszy św. kiermasz przedświąteczny.

7. Dziś przed kościołem (a w tygodniu w kancelarii) można nabywać opłatki na stół wigilijny oraz świece „Caritas”.

8. "Oto Dekalog, dziesięć słów. Od tych dziesięciu prostych słów zależy przyszłość człowieka i społeczeństw, przyszłość narodu, państwa, Europy i świata” powiedział Jan Paweł II w 1991 roku w Koszalinie. Te słowa stały się inspiracją do stworzenia Kantaty „Dekalog”. Igor Jankowski pracował nad partyturą pół roku. W słowa ubrała ją ceniona poetka Małgorzata Borzeszkowska. Dzieło wykonują profesjonalni muzycy i uczniowie szkół muzycznych. Dzieło na baryton, chór mieszany, narratorów, organy i smyczki usłyszymy w naszym kościele 9 grudnia o 19:15. Serdecznie zapraszamy na adwentową ucztę muzyczną.

9. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:
+ Śp. Rafał Nakielski, l. 42, zam. ul. Piłsudskiego;
+ Śp. Maria Strymińska, l. 71, zam. ul. Warszawska;
Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.

10. Wszystkim naszym gościom i parafianom życzymy błogosławionego tygodnia.