IV NIEDZIELA ADWENTU - 24.12.2023

DRODZY PARAFIANIE
SZANOWNI GOŚCIE I PRZYJACIELE

Zachęceni przez pasterzy, pierwszych świadków Bożego Narodzenia, idziemy do Betlejem, by stanąć z zachwytem wobec bezgranicznej miłości Boga i z radością z narodzin Jezusa Chrystusa. Ten, który przychodzi, jest Bogiem z nami. Betlejem jest znakiem Jego bliskości, czułości i miłosierdzia.
Z opłatkiem w ręku stajemy przed każdym i życzymy, abyśmy w miłości przeżywali każdy dzień swojego życia. Niech Nowonarodzony Jezus pomoże nam budować przyszłość, w której zawsze będzie zwyciężać dobro i miłość. Życzymy również zdrowia oraz wszelkiej pomyślności na każdy dzień Nowego 2024 Roku.

Wdzięczni za wszelkie dobro czynione dla naszej Parafii i Domu zakonnego – Redemptoryści.

1. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam przeżyć kolejne dni Adwentu. Współbraciom i Siostrom Służebniczkom, posługującym w zakrystii, twórcom szopki w kościele i wystroju prezbiterium: o. Markowi, S. Małgorzacie, S. Akwili, br. Marcinowi, Wspólnocie Neokatechumenalnej, Panu Darkowi, Łukaszowi i Arturowi. Dziękujemy wszystkim którzy czynnie zaangażowali się w liturgię.
Szczególne słowa podziękowania kierujemy w stronę wszystkich zaangażowanych w wigilię z ubogimi, oraz wspólnocie CARITAS która w naszym imieniu przygotowała paczki żywnościowe, wspierając ubogie rodziny parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na pomoc świąteczną ubogim rodzinom i którzy okazali pomoc sąsiedzką potrzebującym.

2. Dzisiaj:

• Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 12.30 oraz Msze św. Pasterskie o 22.00 i 24.00. Jako wspólnota redemptorystów, zapraszamy również na Mszę św. o godz. 16.00, w czasie której odnowimy nasze śluby i połamiemy się z obecnymi opłatkiem.

3. Program Mszy św. podczas Świąt Bożego Narodzenia:

• Poniedziałek 25 grudnia – Uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. o 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 16.00 i 18.30.
  • Wtorek 26 grudnia – Święto św. Szczepana – Msze św. będą sprawowane o 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 16.00 i 18.30. Taca w tym dniu będzie przeznaczona na kształcenie w diecezji i Wydział Teologiczny w Szczecinie.

4. W przyszłą niedzielę, 31 grudnia kończymy rok 2023. Msze św. według porządku niedzielnego. Ta niedziela jest zarazem świętem Świętej Rodziny. Odnowienie ślubów małżeńskich nastąpi podczas Mszy św. o 9.00, 11.00 i 12.30. W tym dniu odbędzie się zbiórka na Fundusz Obrony Życia.

5. Wizyta duszpasterska: KOLĘDA 2024:

2 stycznia - wtorek
ul. Piłsudskiego;

3 stycznia - środa
ul. Warszawska i Klasztorna;

4 stycznia – czwartek
ul. Szczecińska i Chojnicka;

5 stycznia – piątek
ul. Jaśminowa, Konwaliowa, Różana, Tulipanowa, Wrzosowa, Lawendowa, Malinowa, Lipnica, Akacjowa, Staszica, Dworcowa;

7 stycznia – niedziela
ul. Warcisława IV (numery parzyste 4 I A - 34)

8 stycznia – poniedziałek
ul. Warcisława IV (numery parzyste 34 A – 66) Warcisława IV (numery nieparzyste).

9 stycznia - wtorek
ul. Chełmińska (numery nieparzyste) i Chełmińska (numery parzyste 2 – 18.

10 tycznia – środa
ul. Chełmińska (numery parzyste 20 – 30) Chodkiewicza, Zana, Poznańska.

11 stycznia – czwartek
ul. Toruńska, Grudziądzka, Gdańska, Wiśniowa.

12 stycznia – piątek
ul. Drahimska, Kanałowa, Sikorskiego, Przemysłowa, Mestwina, Wybickiego.

13 stycznia – sobota
ul. Wyszyńskiego, Czaplinecka, Armii Krajowej.

14 stycznia – niedziela
ul. Kamienna, Kamińskiego, Malczewskiego, Matejki, Słoneczna.

15 stycznia – poniedziałek + uzupełniająca
ul. Miła, Skłodowskiej, Mickiewicza, Traugutta.

16 . Zapraszamy do udziału w XXIII Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Przegląd odbędzie się w sobotę 13 stycznia 2024r. Informacje i dokumenty są do pobrania na stronie internetowej naszej parafii.

17 . Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski Zbigniew Zieliński, udziela w dniu 29 grudnia 2023 r. (piątek) wszystkim wiernym Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej i osobom aktualnie przebywającym na terenie diecezji, dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia.

18 W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

+ śp. Janina Ciesielska, zam. ul. Miła , l. 93;
+ śp. Halina Horyd, zam. Ul. Chełmińska, l. 81;
+ śp. ks. dr Marek Żejmo. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 28 grudnia 2023r. od godz. 10.30 w kościele pw. Narodzenia NMP w Szczecinku;

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.