Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich koło w Szczecinku

Ogólnopolskie Spotkanie Formacyjne Kolejarzy Polskich w Szczecinku.

W dniach 27 – 29.09.2013 w Szczecinku w naszej parafii odbyło się Ogólnopolskie Spotkanie Formacyjne Kolejarzy Polskich. Takie spotkania odbywają się co roku w miejscach, gdzie prężnie działają duszpasterstwa kolejarzy i Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich. Po raz pierwszy takie wydarzenie odbyło się w Szczecinku.

OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIE PREZESÓW KÓŁ KATOLICKIEGO STOWARZYSZENIA KOLEJARZY POLSKICH W ŁĄCKU.

W lipcu 2013 roku w Łącku koło Kutna odbyło się ogólnopolskie spotkanie prezesów kół Katolickiego Stowarzyszenia kolejarzy Polskich. Również była delegacja ze Szczecinka. Ośrodek KSKP w Łącku jest pięknie położony w lesie. Uczestnicy mieszkali w starych wagonach kolejowych przerobionych na mieszkania.

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij na zdjęcie startowe.

PIELGRZYMKI KOLEJARZY ZE SZCZECINKA DO MATKI BOŻEJ TUCHOWSKIEJ.

Od trzech lat kolejarze i ich rodziny ze Szczecinka pielgrzymują do Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej w Tuchowie w czasie tzw. wielkiego odpustu tuchowskiego. W galerii umieszczone są zdjęcia z poszczególnych lat.

BOŻE CIAŁO

Od wielu lat kolejarze biorą czynny udział w uroczystej procesji Bożego Ciała. Oprócz sztandarów niosą baldachim. Również co roku przygotowują jeden z czterech ołtarzy. W galerii zdjęć oprócz tego roku są umieszczone zdjęcia z procesji z roku 2012. W galerii znajduje się zdjęcia wagonika – ołtarza. Model ten w skali HO (1:87) wykonał ks. Janusz Grygier znany i ceniony modelarz kolejowy.  A model ten otrzymał na O. Rektor Jan Ćwikowski w dowód wdzięczności za przeprowadzone Misje Święte w Mostówce w parafii ks. Grygiera, które razem prowadził z O. Leszkiem Zabdyrem duszpasterzem kolejarzy w Szczecinku.

FESTYN PARAFIALNY – 2013

W sobotę 18.05.2013 roku odbył się Festyn parafialny. Jak co roku kolejarze mieli swój wkład – przygotowali smaczny smalec, chleb wiejski i smaczne kiszone ogórki. Oto kilka fotografii również z roku 2012.

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij na zdjęcie startowe.

JUBILEUSZ 30 – LECIA MAŁŻEŃSTWA PAŃSTWA JAKUBOWSKICH – RODZINY KOLEJARSKIEJ.

10 kwietnia 2013 w gronie kolejarzy Państwo Barbara i Andrzej Jakubowscy – kolejarze, pracownicy Przewozów Regionalnych obchodzili 30 – lecie małżeństwa. O godz. 17.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego była celebrowana Eucharystia przez O. Leszka Zabdyra – miejscowego duszpasterza kolejarzy. Pod koniec Mszy świętej O. Leszek udzielił uroczystego błogosławieństwa Jubilatom, oraz wręczył pamiątkowy dyplom z błogosławieństwem Ks. Eugeniusza Zarębińskiego – krajowego duszpasterza kolejarzy oraz Ks. Ryszarda Marciniaka SAC – moderatora KSKP. Następnie wszyscy kolejarze zebrali się w sali Św. Katarzyny, aby złożyć życzenia Jubilatom. Oczywiście był też smaczny jubileuszowy tort.