OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Modlitwy do św. Gerarda, o dar potomstwa dla małżeństw oczekujących potomstwa oraz patrona dobrej spowiedzi, dzisiaj (16 dzień miesiąca) po wieczornej mszy św.

2. Spotkanie organizacyjne osób dorosłych (po 21 roku życia), którzy chcą przygotować się do Sakramentu Bierzmowania, w środę (19 lutego) o godz. 19.00 w klubie w domu parafialnym.

3. W czwartek, (20 lutego), w 100-lecie odejścia do nieba św. Hiacynty Marto (z Fatimy), w naszym kościele od godz. 20.00 do godz. 21.00 odbędzie się adoracja Najśw. Sakramentu i różaniec w intencji rodziny; będziemy w duchowej łączności z kapłanami z Fatimy.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Przeżywamy dziś Święto Ofiarowania Pańskiego, jako pamiątkę ofiarowania dziecka Jezus w świątyni. Po mszach zbiórka do puszek na zakony kontemplacyjne.

2. Dzisiejszy dzień, z ustanowienia św. Jana Pawła II (1997) jest jednocześnie obchodzony jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego; Polecajmy w tym dniu zakonników i zakonnice; po mszach zbiórka do puszek na zakony kontemplacyjne (np. Karmelitanki w Bornem Sulinowie). Jednocześnie to I niedziela miesiąca – a więc taca tzw. budowlana, na remont dachu domu parafialnego.

3. W środę swoje imieniny obchodzi s. Agata, organistka. Msza św. w intencji Solenizantki o godz. 6.30. Polecamy Siostrę Agatę Waszym modlitwom.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś, podsumowujemy wizytę duszpasterską rodzin tzw. kolędę. W tym roku kolędę przyjęło 2003 rodziny - co stanowi 63%; nieobecnych było 725 rodzin (23%); nie przyjęło kapłana 327 rodzin (10,3%).

2. Dzisiaj także swoje imieniny obchodzi o Tymoteusz Macioszek, duszpasterz. Msza święta w intencji Solenizanta o godz. 11.00. Polecamy o. Tymoteusza Waszym modlitwom.

3. Wczoraj w naszej parafii odbył się XXII Przegląd Kolęd i Pastorałek; w przeglądzie wzięło udział 32 podmioty muzyczne – czyli ok. 70 dzieci i młodzieży. Dziękuję rodzinie Państwa Dawlewiczów za pomoc w organizacji, szacownemu Jury oraz licznym darczyńcom – sponsorom.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Wczoraj w Kościele rozpoczęliśmy obchody Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, który potrwa do soboty, 25 stycznia.

2. We wtorek, 21 stycznia, swoje Imieniny obchodzi Siostra Agnieszka, kancelistka. Msza Święta w intencji Solenizantki o godz. 6.30. Polecamy Ją Waszym modlitwom;

3. Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich Święta (21 i 22 stycznia) składamy serdeczne życzenia i otaczamy modlitwą.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
 
 
1. Dzisiejsza Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego w liturgii Kościoła; ale polskim zwyczajem kolędy można śpiewać do 2 lutego, do święta Ofiarowania Pańskiego;
 
2. Modlitwy do św. Gerarda, - patrona matek oczekujących potomstwa i dobrej spowiedzi, w czwartek (16 dzień miesiąca) po wieczornej Mszy św.
 
3. Msza dla osób niepełnosprawnych w sobotę o godz. 12.00; po niej bal karnawałowy.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE


1. Dziś jeszcze
- o godz. 9.00 zmiana tajemnic Żywego Rożeńca
- o godz. 10.00 spotkanie opłatkowe dla grup parafialnych
- po Mszy wieczornej – krótkie nabożeństwo do św. Jana Neumana – w intencji osób chorych na choroby nowotworowe

2. W poniedziałek, uroczystość Objawienia Pańskiego (3 Króli), jest to Święto obowiązkowe. Na każdej mszy św. błogosławimy kadzidło i kredę do oznaczenia drzwi naszych domów; można je zabrać po Mszy św. Tego dnia przypada też Dzień Modlitw w intencji misji. Po mszach zbiórka do puszek na misje.
Ok godz. 10.00 wyruszy z naszego kościoła Orszak 3 Króli i podąży ul.‎ Piłsudskiego,‎ Mickiewicza,‎ 3‎ Maja,‎ Powst.‎ Wielkopolskich,‎‎ Wyszyńskiego;‎ zakończenie‎ orszaku w‎ Kinie‎ WOLNOŚĆ‎ ok.‎ godz. 11.00. ‎ W‎ kinie‎ zespół‎ ONTIS‎ wypełni‎ część‎ artystyczną.‎ W‎ holu‎ kina‎ dla‎ uczestników‎ orszaku‎ serwowany‎ będzie‎ świetny‎ bigos‎ myśliwski.‎

3. Spotkanie opłatkowe kolejarzy w środę, (8.01.) o godz. 17.00.

Strona 24 z 24