OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Przeżywamy dziś Święto Ofiarowania Pańskiego, jako pamiątkę ofiarowania dziecka Jezus w świątyni. Po mszach zbiórka do puszek na zakony kontemplacyjne.

2. Dzisiejszy dzień, z ustanowienia św. Jana Pawła II (1997) jest jednocześnie obchodzony jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego; Polecajmy w tym dniu zakonników i zakonnice; po mszach zbiórka do puszek na zakony kontemplacyjne (np. Karmelitanki w Bornem Sulinowie). Jednocześnie to I niedziela miesiąca – a więc taca tzw. budowlana, na remont dachu domu parafialnego.

3. W środę swoje imieniny obchodzi s. Agata, organistka. Msza św. w intencji Solenizantki o godz. 6.30. Polecamy Siostrę Agatę Waszym modlitwom.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś, podsumowujemy wizytę duszpasterską rodzin tzw. kolędę. W tym roku kolędę przyjęło 2003 rodziny - co stanowi 63%; nieobecnych było 725 rodzin (23%); nie przyjęło kapłana 327 rodzin (10,3%).

2. Dzisiaj także swoje imieniny obchodzi o Tymoteusz Macioszek, duszpasterz. Msza święta w intencji Solenizanta o godz. 11.00. Polecamy o. Tymoteusza Waszym modlitwom.

3. Wczoraj w naszej parafii odbył się XXII Przegląd Kolęd i Pastorałek; w przeglądzie wzięło udział 32 podmioty muzyczne – czyli ok. 70 dzieci i młodzieży. Dziękuję rodzinie Państwa Dawlewiczów za pomoc w organizacji, szacownemu Jury oraz licznym darczyńcom – sponsorom.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Wczoraj w Kościele rozpoczęliśmy obchody Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, który potrwa do soboty, 25 stycznia.

2. We wtorek, 21 stycznia, swoje Imieniny obchodzi Siostra Agnieszka, kancelistka. Msza Święta w intencji Solenizantki o godz. 6.30. Polecamy Ją Waszym modlitwom;

3. Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich Święta (21 i 22 stycznia) składamy serdeczne życzenia i otaczamy modlitwą.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
 
 
1. Dzisiejsza Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego w liturgii Kościoła; ale polskim zwyczajem kolędy można śpiewać do 2 lutego, do święta Ofiarowania Pańskiego;
 
2. Modlitwy do św. Gerarda, - patrona matek oczekujących potomstwa i dobrej spowiedzi, w czwartek (16 dzień miesiąca) po wieczornej Mszy św.
 
3. Msza dla osób niepełnosprawnych w sobotę o godz. 12.00; po niej bal karnawałowy.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE


1. Dziś jeszcze
- o godz. 9.00 zmiana tajemnic Żywego Rożeńca
- o godz. 10.00 spotkanie opłatkowe dla grup parafialnych
- po Mszy wieczornej – krótkie nabożeństwo do św. Jana Neumana – w intencji osób chorych na choroby nowotworowe

2. W poniedziałek, uroczystość Objawienia Pańskiego (3 Króli), jest to Święto obowiązkowe. Na każdej mszy św. błogosławimy kadzidło i kredę do oznaczenia drzwi naszych domów; można je zabrać po Mszy św. Tego dnia przypada też Dzień Modlitw w intencji misji. Po mszach zbiórka do puszek na misje.
Ok godz. 10.00 wyruszy z naszego kościoła Orszak 3 Króli i podąży ul.‎ Piłsudskiego,‎ Mickiewicza,‎ 3‎ Maja,‎ Powst.‎ Wielkopolskich,‎‎ Wyszyńskiego;‎ zakończenie‎ orszaku w‎ Kinie‎ WOLNOŚĆ‎ ok.‎ godz. 11.00. ‎ W‎ kinie‎ zespół‎ ONTIS‎ wypełni‎ część‎ artystyczną.‎ W‎ holu‎ kina‎ dla‎ uczestników‎ orszaku‎ serwowany‎ będzie‎ świetny‎ bigos‎ myśliwski.‎

3. Spotkanie opłatkowe kolejarzy w środę, (8.01.) o godz. 17.00.

Strona 32 z 32