OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który potrwa do 29 lutego br. Naszą modlitwą obejmujemy osoby uzależnione i ich rodziny, a także wszystkich trwających w abstynencji i trzeźwości w ruchu AA. Modlitwa jest konieczna, gdyż z najnowszych statystyk, wynika, że w Polsce liczba osób uzależnionych sięga około miliona, natomiast 4 miliony nadużywają alkoholu, spożywając go w sposób ryzykowny. Problem polega na tym, że wiele osób uzależnionych nie dostrzega problemu nadmiernego picia, lub nie przyznaje się do alkoholizmu. Prymas, Stefan Wyszyński często przestrzegał, że albo Polska będzie trzeźwa, albo jej wcale nie będzie.
 1. Dziś, po mszach, zbiórka do puszek na pokrycie kosztów ogrzewania;
 1. W środę - Popielec, który rozpoczyna Wielki Post. Msze św. w tym dniu o godzinie: 30; 7.30; 9.00, 17.00 i 18.30;

  Tego dnia katolików powyżej 14 roku życia obowiązuje POST ŚCISŁY, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych; ponadto osoby miedzy 18 a 60 rokiem życia – spożywają jeden posiłek do syta i dwa skromne.

  POST ŚCISŁY obowiązuje również w Wielki Piątek;

  natomiast we wszystkie piątki w roku obowiązuje post jakościowy
  (czyli: w piątki nie spożywamy pokarmów mięsnych);

  W Wielkim Poście obowiązuje również zakaz urządzania zabaw i uczestniczenia w nich; 

 2. Nabożeństwo Drogi krzyżowej, w piątki:

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. We wtorek, 11 lutego, we wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Na Mszy św. o godz. 10.00 udzielimy sakramentu namaszczenia chorych. Prosimy, abyście o tej Mszy powiadomili chorych i pomogli im w dotarciu do kościoła.

2. Różaniec do siedmiu Boleści Matki Bożej, we wtorek o godz.17.20;

3. Wtorkowa, wieczorna Msza Św. - w intencji m.in. żywych i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci oraz Radia Maryja.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Modlitwy do św. Gerarda, o dar potomstwa dla małżeństw oczekujących potomstwa oraz patrona dobrej spowiedzi, dzisiaj (16 dzień miesiąca) po wieczornej mszy św.

2. Spotkanie organizacyjne osób dorosłych (po 21 roku życia), którzy chcą przygotować się do Sakramentu Bierzmowania, w środę (19 lutego) o godz. 19.00 w klubie w domu parafialnym.

3. W czwartek, (20 lutego), w 100-lecie odejścia do nieba św. Hiacynty Marto (z Fatimy), w naszym kościele od godz. 20.00 do godz. 21.00 odbędzie się adoracja Najśw. Sakramentu i różaniec w intencji rodziny; będziemy w duchowej łączności z kapłanami z Fatimy.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Przeżywamy dziś Święto Ofiarowania Pańskiego, jako pamiątkę ofiarowania dziecka Jezus w świątyni. Po mszach zbiórka do puszek na zakony kontemplacyjne.

2. Dzisiejszy dzień, z ustanowienia św. Jana Pawła II (1997) jest jednocześnie obchodzony jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego; Polecajmy w tym dniu zakonników i zakonnice; po mszach zbiórka do puszek na zakony kontemplacyjne (np. Karmelitanki w Bornem Sulinowie). Jednocześnie to I niedziela miesiąca – a więc taca tzw. budowlana, na remont dachu domu parafialnego.

3. W środę swoje imieniny obchodzi s. Agata, organistka. Msza św. w intencji Solenizantki o godz. 6.30. Polecamy Siostrę Agatę Waszym modlitwom.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś, podsumowujemy wizytę duszpasterską rodzin tzw. kolędę. W tym roku kolędę przyjęło 2003 rodziny - co stanowi 63%; nieobecnych było 725 rodzin (23%); nie przyjęło kapłana 327 rodzin (10,3%).

2. Dzisiaj także swoje imieniny obchodzi o Tymoteusz Macioszek, duszpasterz. Msza święta w intencji Solenizanta o godz. 11.00. Polecamy o. Tymoteusza Waszym modlitwom.

3. Wczoraj w naszej parafii odbył się XXII Przegląd Kolęd i Pastorałek; w przeglądzie wzięło udział 32 podmioty muzyczne – czyli ok. 70 dzieci i młodzieży. Dziękuję rodzinie Państwa Dawlewiczów za pomoc w organizacji, szacownemu Jury oraz licznym darczyńcom – sponsorom.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Wczoraj w Kościele rozpoczęliśmy obchody Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, który potrwa do soboty, 25 stycznia.

2. We wtorek, 21 stycznia, swoje Imieniny obchodzi Siostra Agnieszka, kancelistka. Msza Święta w intencji Solenizantki o godz. 6.30. Polecamy Ją Waszym modlitwom;

3. Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich Święta (21 i 22 stycznia) składamy serdeczne życzenia i otaczamy modlitwą.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
 
 
1. Dzisiejsza Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego w liturgii Kościoła; ale polskim zwyczajem kolędy można śpiewać do 2 lutego, do święta Ofiarowania Pańskiego;
 
2. Modlitwy do św. Gerarda, - patrona matek oczekujących potomstwa i dobrej spowiedzi, w czwartek (16 dzień miesiąca) po wieczornej Mszy św.
 
3. Msza dla osób niepełnosprawnych w sobotę o godz. 12.00; po niej bal karnawałowy.

Strona 14 z 15