10.03.2024  -  IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dzisiaj jeszcze o godz. 17.00 Gorzkie Żale.

2. Droga krzyżowa w piątki:

• dla dzieci – o godz. 17.00
  • dla dorosłych i młodzieży – o godz. 18.00.

3. Trwa świąteczna zbiórka żywności. Przed ołtarzem wystawiliśmy kosz, w którym można składać produkty żywnościowe. Dziękujemy za Waszą troskę o ubogich.

4. W piątek, 15 marca, zapraszamy wszystkich na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Rozpoczęcie w Parafii pw. Miłosierdzia Bożego o godz. 19:30 a zakończenie przy Kościele Mariackim ok. godz. 21:30. Przejdziemy ulicami: Polną, Mierosławskiego, Kościuszki, Jana Pawła II, Bohaterów Warszawy, Pl. Wolności, Zakową i Ordona.

5. W tygodniu:

• Poniedziałek – 19.00 w „Wieczerniku” kurs przedmałżeński.
  • Poniedziałek – 19.00 spotkanie dla wszystkich którzy chcą się zaangażować w TRIDUUM PASCHALNE (klub w domu parafialnym).
  • Wtorek – 18.00 Nieustanna Nowenna a po niej Msza św. za Radio Maryja, Ojczyznę, Ofiarodawców i Współpracowników.
  • Piątek – O godz. 15.00 Msza św. w intencji wszystkich Czcicieli Miłosierdzia Bożego.

6. Od niedzieli, tj. 10 marca br. rozpoczyna się nowenna do św. Józefa. Wspólnota Apostolstwa Dobrej śmierci prowadzić będzie nowennę codziennie o godz. 18.20 przed Mszą św. Natomiast 10 marca w niedzielę po różańcu ok. godz. 10.30. Różaniec w tygodniu, ze względu na nowennę, rozpoczynał się będzie o godz. 17.50.

7. Przypominamy, że od poniedziałku do soboty w „Wieczerniku” od godz. 8.00 do 18.00 trwa adoracja Najświętszego Sakramentu.

8. Dzisiaj zbiórka do puszek na nowy ekran do wyświetlania tekstów w kościele. Za wszystkie ofiary bardzo dziękujemy.

9. Z wielką radością serca informujemy, że po raz kolejny w naszym kościele będziemy mogli przeżyć śpiewaną Drogę Krzyżową „Ślad Losu” wykonaną przez ORANTES, przyjaciół i solistów. 22 marca, piątek, godz. 19.00. Zapraszamy do wspólnego śpiewania

10. AKCJA 1,5% dla parafii.
Rozpoczął się czas rozliczania z podatku dochodowego PIT. Jeśli ktoś z parafian chciałby wspomóc naszą parafię w uzyskaniu dodatkowych środków finansowych, to może to uczynić przekazując 1,5% ze swoich podatków. Jak to uczynić? W rozliczeniu rocznym podatków trzeba wybrać jako odbiorcę 1,5% podatku:
Fundację Brat Słońce z Krakowa (numer KRS 0000 39 79 54)
i w celu szczegółowym wpisać hasło: Mały Kościół 39. Dzięki temu Urząd Skarbowy przekaże tę kwotę na konto Fundacji Brat Słońce, a Fundacja przekaże je na konto naszej parafii. Za każdy dar serca pięknie dziękujemy.
Cel szczegółowy:
Mały Kościół 39
Wersja on-line uruchamiana w przeglądarce internetowej:

11. W ostatnim czasie odszedł do wieczności:
śp. + Piotr Łangowski, zam. ul. Piłsudskiego, l. 44
Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

12. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.