17.03.2024  -  V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, podczas których będzie zbierana taca na kwiaty do Bożego Grobu.

2. Droga krzyżowa w piątki:

• dla dzieci – o godz. 17.00
  • dla dorosłych i młodzieży – o godz. 18.00.

3. Trwa świąteczna zbiórka żywności. Przed ołtarzem wystawiliśmy kosz, w którym można składać produkty żywnościowe. Dziękujemy za Waszą troskę o ubogich.

4. W piątek, 22 marca, na godz. 19.00 zapraszamy wszystkich na śpiewaną Drogę Krzyżową, którą wykona chór „ORANTES”.

5. W tygodniu:

• Poniedziałek – 19.00 w „Wieczerniku” kurs przedmałżeński.
  • Wtorek – 18.00 Nieustanna Nowenna.
  • Wtorek – Msza św. o godz. 18.30 będzie sprawowana m.in. w intencji członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Różaniec do 7 Boleści Matki Bożej Bolesnej rozpocznie się o godz. 17.15.
    Po Mszy św. dla wszystkich chętnych spotkanie przy ciastku i kawie w klubie parafialnym.
  • Piątek – 15.00 Godzina Miłosierdzia.

6. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na nowy ekran do kościoła. Zebrano 5 252,00 zł.

7. AKCJA 1,5% dla parafii.
Rozpoczął się czas rozliczania z podatku dochodowego PIT. Jeśli ktoś z parafian chciałby wspomóc naszą parafię w uzyskaniu dodatkowych środków finansowych, to może to uczynić przekazując 1,5% ze swoich podatków. Jak to uczynić? W rozliczeniu rocznym podatków trzeba wybrać jako odbiorcę 1,5% podatku:
Fundację Brat Słońce z Krakowa (numer KRS 0000 39 79 54)
i w celu szczegółowym wpisać hasło: Mały Kościół 39. Dzięki temu Urząd Skarbowy przekaże tę kwotę na konto Fundacji Brat Słońce, a Fundacja przekaże je na konto naszej parafii. Za każdy dar serca pięknie dziękujemy.
Cel szczegółowy:
Mały Kościół 39
Wersja on-line uruchamiana w przeglądarce internetowej:

8. Zapraszamy na wyjątkowy koncert pasyjny w wykonaniu Poznańskiego Chóru Chłopięcego pod dyrekcją Jacka Sykulskiego.
Koncert odbędzie się 23 marca 2024 r. o godzinie 19:00 w Kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku.
Koncert będzie doskonałym preludium do obchodów Wielkiego Tygodnia, które rozpoczną się 24 marca (Niedzielą Palmową)
Zapraszamy wszystkich, aby przeżyć to wyjątkowe wydarzenie artystyczne, które pozostanie na długo w naszych sercach.
Koncert sfinansowany jest przez Mieszkańców Szczecinka.
Koncert organizuje:
Szczecineckie Towarzystwo Muzyczne
Parafia pw. Narodzenia NMP Szczecinek

9. W ostatnim czasie odszedł do wieczności:
śp. + Wacław Przedwój, zam. ul. Chełmińska, l. 90
śp. + Zbigniew Czarnociński, zam. ul. Piłsudskiego, l. 65
Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

10. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.