NIEDZIELA WIELKANOCY
31.03.2024  -  UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. W imieniu wspólnoty redemptorystów składamy Wam serdeczne życzenia. Niech Zmartwychwstały Chrystus, który niesie odnowienie duchowe, napełni Was wszystkich wiarą, nadzieją, miłością i obdarzy siłami w codziennym pokonywaniu trudności. Pełnych POKOJU i MIŁOŚCI Świąt Wielkanocnych.

2. Dziękujemy wszystkim dzięki którym mogliśmy przygotować się do przeżywania Triduum Paschalnego:
Współbraciom – za posługę w konfesjonale, misjonarzom – za pomoc w kościele i przeprowadzone rekolekcje wielkopostnych, o. Wojciechowi i o. Markowi – odpowiedzialnym za liturgię, Siostrom Służebniczkom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, naszym chórom – parafialnemu chórowi św. Jana Pawła II – pod dyrekcją s. Renaty oraz chórowi ORANTES i orkiestrze kameralnej - pod dyrekcją P. Szymona Cieślara, o. Markowi i Siostrze Małgorzacie za przygotowanie Ciemnicy Pańskiej i Grobu Pańskiego. Br. Marcinowi, Panu Jackowi, Pani Iwonie – za troskę o kościół.
Wyrazy wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy ofiarowali żywność dla osób potrzebujących z naszej parafii. Dziękuję wolontariuszom z parafialnego Caritas, którzy przygotowali ponad 50 świątecznych paczek i zanieśli je potrzebującym.

3. Świętowanie Wielkiej Nocy trwa przez całą oktawę, a więc przez cały tydzień uobecniamy wydarzenie Dnia Zmartwychwstania.

4. Dzisiaj i jutro (Poniedziałek Wielkanocny) Msze św. według porządku niedzielnego: 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00.

5. W piątek, z racji oktawy Wielkanocy, nie ma postu od pokarmów mięsnych.

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili święto Miłosierdzia Bożego. Z tej racji trwa nowenna przed tą uroczystością. Od 2 do 6 kwietnia nabożeństwo w kościele od godz. 15.00. W niedzielę 7 kwietnia w Święto Miłosierdzia Bożego uroczysta Msza św. o godz. 9.00.

7. W tygodniu:

• We wtorek Koło Przyjaciół Misji Zagranicznych zaprasza na Nowennę i Mszę św. o godz. 18.30, a po niej spotkanie z opiekunem o. Andrzejem Ćwikiem w Klubie parafialnym.
  • W środę 3 kwietnia o godz. 19.15 odbędą się rubryki (próba) dla kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
  • Czwartek – od 23.00 do 24.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • Zapraszamy na czuwanie modlitewne w pierwszą sobotę miesiąca (06.04) o godz. 16:30. W programie: Msza św., po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa, 15 minutowa medytacja w ciszy.

8. W sobotę, 6 kwietnia br. ulicami naszego miasta przejdzie po raz kolejny męski różaniec – wynagradzająca modlitwa różańcowa mężczyzn. Wymarsz o godz. 14.00 z kościoła mariackiego do parafii św. Franciszka, gdzie na zakończenie będzie sprawowana Eucharystia.

9. Kolejna edycja kursu przedmałżeńskiego rozpoczyna się 8 kwietnia. Godz. 19.00. Wieczernik – naprzeciw kancelarii.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.