1. Przeżywamy dziś Święto Ofiarowania Pańskiego, jako pamiątkę ofiarowania dziecka Jezus w świątyni. Po mszach zbiórka do puszek na zakony kontemplacyjne.

2. Dzisiejszy dzień, z ustanowienia św. Jana Pawła II (1997) jest jednocześnie obchodzony jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego; Polecajmy w tym dniu zakonników i zakonnice; po mszach zbiórka do puszek na zakony kontemplacyjne (np. Karmelitanki w Bornem Sulinowie). Jednocześnie to I niedziela miesiąca – a więc taca tzw. budowlana, na remont dachu domu parafialnego.

3. W środę swoje imieniny obchodzi s. Agata, organistka. Msza św. w intencji Solenizantki o godz. 6.30. Polecamy Siostrę Agatę Waszym modlitwom.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca;
w czwartek
– o godz. 18.30 msza wspólnotowa dla wszystkich grup parafialnych
oraz liturgicznej służby ołtarza;
w piątek
– spowiedź dzieci od godz. 16.30 - o godz. 17.00 Msza św. dla nich,
– spowiedź dla młodzieży i dorosłych – od godz. 18.00;
odwiedziny chorych od godz. 8.30 (podopieczni ojca proboszcza w sobotę )

5. Organizujemy darmowy wyjazd na wypoczynek - ferie dla chłopców, w wieku: od 7 klasy SP i starsi; w pierwszy tydzień ferii. Szczegółowe informacje w gablocie oraz u o. Tymoteusza.

6. Biuro Radia Maryja oferuje pomoc w rozliczeniu 1% podatku. Do biura Można się zgłaszać w godzinach urzędowania.

7. W naszym mieście rozpoczyna się głosowanie na projekty, które będą sfinansowane z budżetu obywatelskiego. W związku z tym parafia mariacka zwraca się z gorącą prośbą do wiernych parafii pw. Ducha Świętego o głosowanie na projekt nr 16: „Renowacja trzech tarcz zegara na wieży kościoła pw. Narodzenia NMP w Szczecinku”. Jeśli nasz projekt zdobędzie wystarczające poparcie już w tym roku będziemy mogli podziwiać odnowiony zegar na wieży kościoła mariackiego.

8. W zakrystii można nabyć miesięcznik „W naszej Rodzinie” oraz Modlitewnik „Rodzina Bogiem silna”.

9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności naszych parafian:

- śp. Zenon Majchrzak, zam. ul. Staszica, l. 53;
- śp. Bożena Szyszka, zam. ul. Chełmińska, l. 75;