Drodzy Parafianie
Siostry i Bracia

1. Przed nami kolejna, trudna niedziela, którą będziemy sprawować bez udziału wiernych. Ta niedziela to Niedziela Palmowa; rozpoczynamy nią obchody Wielkiego Tygodnia, którego centrum jest Triduum Paschalne: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota.

2. Jak odpowiednio przygotować się do przeżycia Wielkiego Tygodnia. Jak będzie się odbywało Triduum Paschalne? Jak przeprowadzić błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny, czyli tzw. święconkę?
    Na te pytania odpowiedź daje nasz Biskup w specjalnych wskazaniach, oraz specjalny RYTUAŁ RODZINNY (do pobrania); wszystko to jest opublikowane na diecezjalnej oraz naszej parafialnej stornie Internetowej i na Facebooku;

3. Wielki Tydzień w naszej parafii - udział w transmisjach Internetowych;
    Jesteśmy rozdzieleni fizycznie, ale w sposób duchowy możemy być razem. W tym szczególnym czasie nasze rodzinne mieszkania i domy stają się Domowymi Kościołami. W nich razem możemy wielbić Boga i być przy Nim, łącząc się w komunii duchowej, ofiarując Mu nasz trud, nasze cierpienie, nasze fizyczne oddalenie.
    Proszę Was, przeżyjmy te najbliższe dni w ten właśnie sposób, abyśmy za tydzień mogli prawdziwie cieszyć się ze Zmartwychwstania Chrystusa.
    Dlatego do tej łączności duchowej zachęcam i zapraszam Was wszystkich. Możemy modlić się razem poprzez udział w transmisjach Internetowych (przez parafialny Facebook) Mszy świętych i modlitwy różańcowej, z naszego kościoła.

W Niedzielę Palmową, będziemy transmitowali dwie Msze:
    o godz. 11.00 – w sposób szczególny zapraszamy tu rodziny wraz z dziećmi…
    oraz o godz. 18.00;

Transmisja Mszy w Wielkim Tygodniu:
    w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielką Środę – Msza o godz. 18.30.

4. PROGRAM TRIDUUM PASCHALNEGO

Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa
    - Eucharystia – godz. 18.30
    - adoracja Najświętszego Sakramentu – po Eucharystii do godz. 22.00

Wielki Piątek – pamiątka Męki i Śmierci Chrystusa
    - droga krzyżowa - godz. 10.00
    - Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego – godz. 15.00
    - Liturgia Męki Pańskiej – godz. 18.30
    - adoracja Najświętszego. Sakramentu – po liturgii do godz. 22.00

Wigilia Paschalna (w Wielką Sobotę)
    - godzina czytań i jutrznia – godz. 7.30
    - święcenie pokarmów – we własnych domach
    - Liturgia Wigilii Paschalnej – godz. 22.00

SPOWIEDŹ w Wielkim Tygodniu:
    W Wielkim Tygodniu ojcowie będą spowiadali wiernych, jednak z zachowaniem wszelkich zalecanych środków bezpieczeństwa i ostrożności. Najlepiej wcześniej umówić się na spowiedź telefonicznie, (lub dzwonić na furtę klasztorną) aby unikać tworzenia się kolejek. W kościele nie może przebywać jednocześnie więcej niż 5 osób.
    Ze względu na restrykcje oraz względy epidemiologiczne, spowiedź powinna być sprawowana poza konfesjonałami. Miejscem spowiedzi może być zakrystia, salka parafialna bądź inne odpowiednie do sprawowania sakramentu pomieszczenie.

5. Za tydzień, Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego; porządek Mszy tak, jak w każdą niedzielę. Transmisja przez Internet o godz. 11.00 oraz o godz. 18.00

Życzymy Wam,
głębokich przeżyć paschalnych.