VI NIEDZIELA WIELKANOCY - 17.05.2020

 1. Od dziś, (17.05. br.) wchodzą w życie zmiany w ograniczeniach, które umożliwią jeszcze w większym stopniu uczestniczenie wiernych w kulcie religijnym. W naszym kościele może się gromadzić 70 osób, w dolnej kaplicy 20. Jest to kolejna okazja powrotu do naszej świątyni, w taki sposób, w jaki pozwalają na to przepisy sanitarne. Ponadto
  - w dalszym ciągu aktualna jest dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.
  - okres spowiedzi wielkanocnej trwa do 7 czerwca.
  Zachęcamy Was do korzystania ze spowiedzi. W ciągu tygodnia spowiadamy w kaplicy miłosierdzia; prosimy, aby spowiedź dzieci odbywała się z udziałem osoby dorosłej w kaplicy, z zachowaniem intymności i tajemnicy (gdyż małe dzieci boją się same spowiadać w dużej kaplicy) 

 2. Zachęcamy Was, Drodzy Parafianie, abyście coraz odważniej korzystali z naszej parafialnej posługi duszpasterskiej. Aby zaspokoić głód eucharystyczny i głód Słowa Bożego, ZACHĘCAMY DO UCZESTNICTWA w Mszy Świętej, nie tylko w niedzielę, ale i w dni powszednie, przy zachowaniu należytych środków bezpieczeństwa sanitarnego. Msze niedzielne są odprawiane o zwykłych porach równocześnie w kościele i w kaplicy Miłosierdzia. 

 3. Osoby, które nie mogą przyjść do kościoła, zachęcamy do duchowej łączności i udziału w TRANSMISJACH INTERNETOWYCH z naszego kościoła:
  - msza – w niedzielę o godz. 11.00 oraz o godz. 12.30
  - w dni powszednie o godz. 18.30
  - nabożeństwo majowe – w dni powszednie o godz. 18.00
  - w niedzielę o godz. 17.30
  - różaniec – codziennie o godz. 20.30

 4. W poniedziałek, (18.05.) przypada setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Przeżyjmy to wydarzenie, wspólnie modląc się a także rozważając jego nauczania. Dobrą okazją ku temu będzie:
  - widowisko muzyczne „Santo subito – Prorok naszych czasów”, które wyemituje Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio o godz. 18.00. Podczas widowiska zostaną zaprezentowane utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka;
  - natomiast o godz. 21.00 w Teatrze Telewizji (TVP 1) będzie wyświetlane przedstawienie: „Powołanie”, opowiadające o drodze Karola Wojtyły do kapłaństwa.

 5. Jutro także rozpoczynają się dni modlitw o urodzaje. Prośmy usilnie o dar tak bardzo potrzebnego deszczu.

 6. Modlitwy do św. Rity, o wsparcie w bardzo trudnych sytuacjach związanych
  z życiem rodzinnym, w piątek (22 dzień miesiąca) po wieczornej mszy. 

 7. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, przygotowująca nas do jej świętowania.  

 8. Za tydzień, w niedzielę, obchodzić będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 9. DZIĘKUJEMY Wam za wspieranie duchowe i materialne naszej parafii. Jesteśmy Wam za to niezmiernie wdzięczni; wyrazem naszej wdzięczności są nasze modlitwy oraz sprawowane Eucharystie w Waszych intencjach. 

 10. Z racji, że w klasztorze jest teraz więcej ojców misjonarzy, jest możliwość zamówienia intencji Mszy świętej (w kancelarii  lub telefonicznie albo poprzez parafialny email - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 11.  W minionym tygodniu odeszli do Pana: 
  - śp. Franciszek Banaś, zam. ul. Kanałowa, l. 67;
  - śp. Henryk Hodowaniec, zam. ul. Chełmińska, l. 55;
  - śp. Bp Czesław Stanula, redemptorysta misjonarz z Brazylii, l. 80.
  Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…Drodzy Parafianie 
życzymy Wam
błogosławionej niedzieli 
i niegasnącej nadziei