OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 
- 24.05.2020r. -

 1. Dzisiejsza uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przypomina nam, że nasza ojczyzna jest w niebie. 

 2. Modlitwy do św. Moniki o dar wiary i nawrócenia dla bliskich osób
  w środę (27 dzień miesiąca) po wieczornej Mszy św.

 3. Wszystkim Drogim Mamom, z okazji wtorkowego święta, życzymy błogosławieństwa Bożego na każdy dzień, radości ze swych dzieci
  i upodabniania się  do najlepszej z Matek – Maryi. 

 4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego; to dla naszej parafii ODPUST parafialny. Suma odpustowa będzie celebrowana o godz. 12.30. Z racji pandemii i ograniczeń w ilości uczestników mszy, tegoroczne uroczystości będą skromne. 

 5. Z powodu trwającej epidemii nie odbędzie się FESTYN PARAFIALNY. Wspólne świętowanie przy grillu, ciastku i kawie musimy przenieść na inny, bezpieczny czas… Nie będzie więc także ZABAWY FANTOWEJ, z której dochód miał być przeznaczony na remont dachu domu parafialnego; Kto by jednak chciał wesprzeć remont dachu, może zakupić symboliczną „dachówkę” wykonując przelew bankowy on-line z naszej strony internetowej z dopiskiem „dachówka”.  

 6. Zachęcamy Was, Drodzy Parafianie, do odważnego UCZESTNICTWA w Mszy Świętej, nie tylko w niedzielę, ale i w dni powszednie, przy zachowaniu należytych środków bezpieczeństwa sanitarnego. Msze niedzielne są odprawiane o zwykłych porach równocześnie w kościele i w kaplicy Miłosierdzia. 

 7. Osoby, które nie mogą przyjść do kościoła, zachęcamy do duchowej łączności i udziału w TRANSMISJACH INTERNETOWYCH z naszego kościoła:
  - msza – w niedzielę o godz. 11.00 oraz o godz. 12.30 
  - w dni powszednie o godz. 18.30 
  - nabożeństwo majowe – w dni powszednie o godz. 18.00 
  - w niedzielę o godz. 17.30
  - różaniec – codziennie o godz. 20.30 

 8. Przypominamy, że okres spowiedzi wielkanocnej trwa do 7 czerwca. 

 9. Kancelaria parafialna w najbliższym tygodniu będzie czynna tylko po południu, od godz. 16.00 do godz. 18.00.

 10. Mężczyzn, chcących służyć Bogu i ludziom w Zgromadzeniu Zakonnym Redemptorystów informujemy, że przyjmujemy kandydatów na kapłanów i na braci zakonnych. Rekolekcje dla osób odkrywających takie powołanie odbędą się 22-25 czerwca w Lubaszowej, (k. Tarnowa); w tym czasie odbędzie się również komisja przyjęć do Zgromadzenia. Więcej informacji u ojca Tymoteusza Macioszka,  duszpasterza powołań w naszym klasztorze.

 11. W zakrystii są do nabycia nowe numery Gościa Niedzielnego i Niedzieli.Drogim Parafianom 
życzymy błogosławionej niedzieli 
i dobrego tygodnia