OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Najświętszej Trójcy – 7.06.2020 

 

 1. W dniu dzisiejszym cały Kościół czci największą tajemnicą wiary: Bóg jest jeden, ale istnieje w trzech Osobach. Za udział w uroczystym śpiewie Przed tak Wielkim Sakramentem można uzyskać odpust zupełny; 

 2. Dziś kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej;

 3. Dzisiaj miał odbyć się FESTYN PARAFIALNY; z racji wiadomych nie odbędzie się nasze wspólne świętowanie przy kawie i ciastku; Czekamy na lepszy czas; Nie będzie także ZABAWY FANTOWEJ, z której dochód miał być przeznaczony na remont dachu domu parafialnego; Kto by jednak chciał wesprzeć remont dachu, może zakupić symboliczną „dachówkę” wykonując przelew bankowy on-line z naszej strony internetowej z dopiskiem „dachówka”.  

 4. Różaniec do 7-miu Boleści Matki Bożej w środę o godz. 17.20; ponadto  tego dnia wieczorna Msza w intencji żywych i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci;

 5. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwana Bożym Ciałem. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 11.00 oraz o 18.00. 
  Z racji na trudności organizacyjne (informacja o możliwości organizacji przyszła zbyt późno; spodziewanej dużej ilości uczestników na samej procesji, a zwłaszcza na Mszy poprzedzającej procesję; i obawach o nie zabezpieczenie odpowiednich odległości miedzy uczestnikami – wraz z księdzem dziekanem podjęłyśmy decyzje, że w tym roku nie będzie procesji ulicami parafii, lecz tylko wokół kościoła, po każdej mszy;
  Prosimy Was o ozdobienie okien swoich domów i mieszkań emblematami eucharystycznymi lub obrazami. Zapraszamy dzieci komunijne do niesienia poduszek, a dziewczynki z I, II klasy oraz przedszkolaki do sypania kwiatów - próba we wtorek, o godz. 17.00. Grupy modlitewne prosimy o przygotowanie feretronów i baldachimu.
   
 6. Podczas OKTAWY Bożego Ciała PROCESJA EUCHARYSTYCZNA wokół kościoła:
  - w dni powszednie - w czasie nabożeństwa czerwcowego
  - w niedzielę - po Mszy św. o godz. 11.00.

 7. Nabożeństwo czerwcowe:
  - w dni powszednie o godzinie 18.00
  - w niedziele i święta o godz. 17.30.

 8. Nabożeństwo Fatimskie w sobotę (13.06) po wieczornej Mszy św. 

 9. W kinie "Wolność", w poniedziałek i wtorek (8 oraz 9 czerwca) o godz. 18.00 będzie wyświetlany film pt. "Najświętsze Serce" w reżyserii Andres Garrigo i Antonio Cuadri. Polecamy. 

 10.  W minionym tygodniu odeszli do Pana:
  - śp. Andrzej Kowalczyk, zam. ul. Piłsudskiego, l. 61;
  - śp. Krystyna Dzikowicz, zam. ul. Warcisława IV, l. 68;
  Polećmy Ich Bożemu miłosierdziu…. Wieczny odpoczynek….
Życzymy Wam,  

błogosławionej niedzieli

i dobrego tygodnia