OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XV Niedziela zwykła – 12.07.2020

 1. Witamy dziś w parafii o. Łukasza Kalisza, który w pracy duszpasterskiej zastąpi o. Tymoteusza Macioszka. O. Łukasz ma 9 lat kapłaństwa; wcześniej pracował w naszych parafiach w Tuchowie, Bardo Śląskim i Toruniu. Ojcu Łukaszowi życzymy błogosławieństwa Bożego i polecamy go Waszej modlitwie i życzliwości.

 2. Dziś, odbywa się II tura wyborów Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Zachęcamy do udziału w głosowaniu. Udział w wyborach to prawo ale i obowiązek obywatelski; jest także wyrazem troski ludzi wierzących o dobro wspólne, jakim jest nasza Ojczyzna. Rezygnacja z udziału w wyborach jest grzechem zaniedbania.

 3. Nabożeństwo fatimskie w poniedziałek (13.07.), po wieczornej Mszy.

 4. We wtorek na nowennie będziemy się modlić w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i jego założyciela i wszystkich ofiarodawców.

 5. W piątek w naszym kościele będę relikwie bł. Hanny Chrzanowskiej, która żyła w ubiegłym wieku i całe dorosłe życie, z pełnym oddaniem poświęciła chorym oraz trosce o upowszechnianie wiedzy, jak należy się nimi opiekować. Modlitwy do bł. Hanny odmówimy o godz. 19.00.

 6. W czasie wakacji: - Msze Święte w niedziele odprawiane są o godz. 7:00, 9:00, 11:00, 12:30 i 19:00. - kancelaria - czynna we wtorek i czwartek, w godz. od 16:00 do 18:00.

 7. Zapraszamy do duchowej łączności z pielgrzymami na Jasną Górę, od 1 do 13 sierpnia. W drogę wyruszy 3 księży, którzy poniosą również intencje modlitewne Złotej Grupy. Zapisy i materiały do odebrania w zakrystii. Intencje modlitewne można też złożyć w zakrystii lub wysyłać poprzez SMS (numer: 724 616 971).

 8. Polecamy nowy numer miesięcznika „W Naszej Rodzinie” wraz z dodatkiem - płytą muzyczną CD z piosenkami Macieja Wróblewskiego.

 9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: - śp. Tamara Kares, l. 91 Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie  Urlopowiczom – życzymy udanego WYPOCZYNKU, a nam wszystkim - błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia